Robotik Kodlama Sertifikası Nasıl Alınır ?
0 comments
robotik kodlama

robotik kodlama sertifikasıEğitim sisteminin çağın gereklerine uygun düzenlenmesi gelişmişlik düzeyini artırmak açısından önem taşır. Robotik kodlama sertifikası bu misyonu en güzel şekilde gerçekleştiren eğitimlerdendir. Çocuklara programlama dili, yazılım ve kod yazmada yol gösterici olabilmek umudu ile robotik kodlama eğitimi alınır.

MEB eğitimleri olarak da bilinen robotik kodlama eğitimi, okullarda müfredata girmiştir. Seçmeli derse girecek veya ders dışı egzersiz açacaklar robotik kodlama eğitimi ile kendilerini geliştirebilir. Robotlara hareket kabiliyeti kazandırmak, sağlık alanında kullanılacak cihazları tasarlamak için bu eğitimin verilmesi önem taşır. Robotik kodlama eğitimi alacaksanız Yaşam Boyu Eğitim ile görüşün. Kullanım alanı geniş ve dokümanları yoğun robotik kodlama eğitimi verilir.

Online Robotik Kodlama Sertifikası Alınabilir mi ?

Online robotik kodlama eğitimi, canlı ders ve uygulama eğitimleri ile oluşturulmuş programdır. Robotlarla veya bilgisayarla yakından ilgilenenleri ilgi alanına yöneltmek açısından büyük misyon üstlenir. Online robotik kodlama eğitimi, eğitmen açığını kapatacak düzeyde olup çocukların gelişimine katkıda bulunur. Çocuğun kod yazması, programlama dilini öğrenip robotları hareket ettirmesi büyüdüğünde büyük işlere imza atmasını sağlar. Online robotik kodlama eğitimi alarak gereken her yerde robotik kodlama dersi verirsiniz.

Robotik Kodlama Nerede Kullanabilir?

Robotik kodlama eğitimini nerede kullanabilirim düşüncesi her eğitmenin merak ettiği konulardandır. Robotik kodlama sertifikası, eğitim verebileceğiniz her yerde geçerlidir. Üstelik YÖK denkliği şansınızın olduğu ülkelerde robotik kodlama eğitimi kullanılabilir. Robotik kodlama sertifikası ile çalışmalarınızın etki alanı genişler.

  • Özel okullarda ve devlet okullarında
  • Halk eğitim merkezi
  • Okul öncesi eğitim veren yerler
  • Akıl zeka oyunu kulüpleri
  • Belediyelere bağlı eğitim kurumları
  • Anaokulu ve kreş
    Robotik kodlama sertifikasını nerede kullanabilirim düşüncesindeyseniz önceliğiniz uluslararası akreditasyonlu sertifika almak olmalıdır. Bu sertifikalar e-devlet görünürlüğüne sahip olup yurt dışında bile kullanımınıza imkan verir.

Robotik Kodlama  Yararları

Robotik kodlama yararları kişiyi yetiştirmesi bakımından önem taşır.
Programlama, yazılım geliştirme ve oyun üretme becerisi kazandırır.
Teknik bilgiyi artırır.
Hayal gücünü ve zeka gelişimini destekler.
Eğitmenlerin gelir kazanmasına yardımcı olur.

 

Sizler de robotik kodlama eğitimi alarak bu konuda bir kariyer sahibi olabilmek için hemen şimdi eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Eğitimi Almak İçin  Tıklayınız : https://yasamboyuegitim.com/egitim/robotik-ve-kodlama-egitimi-sertifikasi/

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X