Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi ile çocukların iç dünyaları hakkında daha iyi fikirler edinmek üzere yapılacak testlerin uygulanması, değerlendirilmesi ve raporlanması hakkında ayrıntılı bir şekilde eğitim içeriğine sahip olunacaktır. Bu testler çocukların kendilerini ifade etmelerini, duygularını, aile ve çevresini nasıl algıladığı konusunda bilgi edinmeyi sağlamaktadır. Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi yapılırken katılımcılara öncelikle katılımcılara öncelikle testlerin tanıtımı, anlatılması ve nasıl kullanılması gerekli konusunda bilgi aktarımı yapılacaktır. Bu testlerde çocuğa yönlendirme soruları sorulmadığından, çocuk zihindeki oluşumları ve duygularını içindeki çalışmasına yansıtır. Çocuk kendisini ifade etmekte zorlandığı zaman resim çizerek cümle tamamlayarak, hikaye kurgulayarak vb. değerlendirmeler aracılığı ile kendisini çok daha iyi ifade edebilir.

Projektif testler sertifikasına sahip kişiler testi çocuklara uygulayabilecek değerlendirmelerini yapıp rapor hazırlayabileceklerdir. Bu test çocukların kendilerini, duygularını, aile ve çevresini nasıl algıladıkları hakkında gerekli bilgiyi edinilmesini sağlayacaktır. Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi ile testlerin tanıtılması, anlatılması ve nasıl uygulaması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar. Eğitimini tamamlayan bireyler projektif testler sertifikasını alarak gerekli kurumlar da iş hayatına atılabileceklerdir. Projektif testler dolaylı bir yöntemdir, çocuk verdiği cevabın önemini bilmez. Evet- hayır gibi kısa cevaplar yerine çocuk sorulan tüm cevaplara özgür bir şekilde cevap verebilir ve kendi düşüncelerini dile getirebilir.

Projektif Testler Uygulayıcı Sertifika Programı İçeriği

  • Children’sApperception Test (C.A.T) : Çocuklar için uygulanan sözel bir testtir. Bireysel olarak uygulanır. Zaman sınırlaması yoktur
  • Tematik Algı Testi ( T.A.T): 30 tane resim kartlarından oluşmaktadır. Resimler uyarıcı olarak kişide düşünmeyi canlandırabileceği kişiler arası ilişkileri kendine özgü biçimde alabileceği içerikte hazırlanmıştır
  • (F.A.T): Çocuğun aile içindeki terini belirleyen ailesi ile kurduğu ilişkiler hakkında bilgi veren bir testir.
  • LouisadüssPsikanalitikHikayeler Testi: 4-12 yaş arasındaki çocukların iç dünyalarını ve olası çatışmalarını anlamak için psikanalitik teori temelli hazırlanmış bir projektiftestir.
  • Beier Çocuk Ve Yetişkinler İçin Cümle Tanımlama Testi: Yansıtma tekniklerinden olan bu test geniş kullanım alanına sahiptir.
  • D10 Projektif Çizim testi: Hem zihinsel hem de duygusal yönleri içeren bir testtir.

Projektif Testler Uygulayıcı Sertifikası programına katılmak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Projektif Testler Uygulayıcı Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X