Pedagoji Eğitimi

Pedagoji çocuk yetiştirme bilimidir. Pedagoji bilimi ile uğraşan kişilere, pedagog adı verilir. Pedagoglar, çocukların ahlaki, cinsel ve sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Böylece çocukların kişisel kişilik gelişimini de yönlendirirler. Pedagoji Eğitimi’ni tamamlamış kişiler bu alanda çalışmaktadır. Çocuklar, kişilik ve becerilerinin gelişmesi ile çevreye daha uyumlu olarak, hayata atılmaya hazır olurlar. Pedagoji, yeni doğanlar ile yetişkinlik arasındaki yaş gruplarını eğitir. 19. yüzyılda başlı başına bir dal olan pedagoji, daha önce psikolojinin de alt dalı olarak incelenmiştir. Konunun önemi, kapsamı ve alanın çeşitliliği, pedagojinin ayrı bir disiplin olmasını gerektirmiştir.  

Pedagoji Eğitimi’ni Tamamlamış Kişilerin Hizmet Alanları
Okullardaki eğitim süreçlerinin çocuklar için en üst düzeyde öğrenmeyi sağlamak için programlanması.
Bu amaçla eğitimde var olan hataların düzeltilmesi.
Gerektiğinde rehberlik ve eğitim hizmetleri sağlanması.
Okulda başarılı olmayan ve uyum sorunları olan çocuklara yardım etmek .
Okul disiplin kurullarında danışmanlık yapmak.
Çocuklarda öğrenme sorunlarının ve dikkat eksikliklerinin ortadan kaldırılması.
Rehabilitasyon desteği alması gereken çocuklara bunu sağlamak.
Üstün zekalı çocukların uyum problemlerinin çözülmesi.
Aile danışmanlığı hizmeti: ebeveyn-çocuk ilişkisindeki sorunların çözümü.
Çocukların terbiyesi için özel destek programlarının hazırlanması.

Pedagoglar bu hizmet alanlarına ek olarak bilirkişi, gözlemci ve sağlık kurum ve kuruluşlarında uzman olabilmektedirler. 

Pedagog olmak için Pedagoji Eğitim’i almak yeterli değildir. İyi bir pedagog tüm iletişim biçimlerini etkin ve verimli bir şekilde kullanabilmelidir. Çok motive olmalı, bu yüzden işini tereddüt etmeden yapabilmeli. İkna kabiliyeti yüksek olmalıdır. Kendisiyle ilgili tüm gelişmeleri takip etmeli ve gerektiğinde uygulayabilmelidir. Çözüm odaklı hizmet verebilmek için stresli ortamlarda çalışabilmelidir. Ayrıca gözlem ve analiz becerileri de olmalıdır.

Koç Eğitim Sertifika ailesi olarak sizlere Pedagoji Eğitimi’mizi sunuyoruz. Eğitiminizi tamamlayarak çocuk biliminin derinliklerini öğrenebileceğiniz gibi üniversite ve e devlet onaylı sertifikanız ile bunu belgelendirebilirsiniz. Anlaşmalı bulunduğumuz devlet ve vakıf üniversiteleri ile belgelendirme yapmaktayız. Deneyimli uzman kadromuzca hazırlanan eğitimimizi en kaliteli ve en uygun fiyatlı şekilde sizlerle buluşturuyoruz. Detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızı aramayı unutmayın.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Temel Pedagoji Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.