Okullarda Egzersiz Açmak Nasıl Yapılır ?
0 comments
okullarda egzersiz açma

Egzersiz Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Okullarda egzersiz açmak için oldukça sık bir soru olan egzersiz açmak için gerekli belgeler nelerdir sorusuyla beraber kişiler eğer egzersiz açmak istedikleri takdirde hangi belgeler doğrultusunda ilerlemesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar. Egzersiz açmak için gerekli olan belgeler 3 er adet olmak üzere hazırlanmalı ve mavi şeffaf dosya içerisinde getirilmelidir. Peki egzersiz açmak adına hangi branşlar üzerinden egzersiz açılabilir ve en az kaç öğrenciyle yapılabilir. Bu konuyla alakalı bazı branşlar ve minimum öğrenci sayısı ile ilgili şu dallara sayabiliriz: Basketbol 12, hentbol 14, futbol 18, izcilik 12, voleybol 12, güreş 10, atletizm 12, kuruş 8, badminton 8, judo 7, tekvando 7, Karate 7, masa tenisi 6, kayak 6, eskrim 6, boks 6, hüzme 6, satranç 6, jimnastik 6, halk oyunları 12, güzel sanatlar 8, mimari 8, resim 8, edebiyat 8, opera 8, drama 8, sinema 8, tiyatro 8, müzik 8, fonetik sanatlar 8, model uçak 8, model roket 8, sinema 8, bale 8 gibi branşlar ve minimum öğrenci sayıları bulunmaktadır.

Egzersiz Nasıl Açılır ?

Peki egzersiz nasıl açılır egzersiz açmak adına sorulan ilk soru olan egzersiz nasıl açılır sorusudur bu sorun kapsamında verilecek cevap ise aslında yönergeler ve genelgeler üzerinden verilmelidir. Öncelik olarak kişiler bağlı olduğu İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yayınlamış olduğu duygulara dikkate alması gerekmektedir. Egzersiz açabileceğiniz başlıklar ise 2010 / 49 sayılı genelge kapsamında belirlenmiş bulunmaktadır. Bunun yanı sıra İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün inisiyatifi ile beraber 2010 / 49 sayılı genelgede yer almayan bazı başlıklarda da kişiler egzersiz faaliyeti açabilme hakkına sahiptir. Bunlara örnek verecek olur isek: Akıl ve zeka oyunları, hızlı okuma, dizisi yokum gibi egzersiz alanlarını sayabiliriz ve bunun yanı sıra 2010 / 49 sayılı genelgeyi tekrardan hatırlatarak bunun dışında kalan okullar hayat olsun projesi kapsamında da birçok konu içerisinden kendinize bir egzersiz alanı seçerek egzersiz açabilirsiniz.

Kimler Egzersiz Açabilir ?

Okullarda egzersiz açmak adına kimler egzersiz açabilir sorusu kişiler tarafından oldukça sorulmaktadır. Kişiler egzersiz açabilmek adına üniversite onaylı eğitmenlik belgelerini kullanarak da egzersiz alabilmektedirler. Bunun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları içerisinde düzenlenen kurslardan belge almış kişiler ulusal veya uluslararası düzeydeki yarışmalarda sporcu antrenör hakem olarak katıldıklarını belgelendiren bir kişi ve alan öğretmenleri tarafından da yürütülen bir durumdur egzersiz açabilmek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X