Öğrenci Koçluğu Merkezi Nasıl Açılır?

Öğrenci Koçluğu Merkezi Nasıl Açılır? Öğrenci koçluğu ofisi açmak için hangi evraklar gereklidir? Öğrenci koçluğu ofisi açmanın maliyeti ne kadardır? Öğrenci koçluğu açmak kazançlı bir iş midir? Öğrenci koçluğunu nedir? Öğrenci koçluğunu kimler yapabilir? Öğrenci koçluğu eğitimini neden üniversite onaylı almak gerekir? Öğrenci koçları aylık ne kadar kazanır? gibi soruları sizlerde merak ediyorsanız gelin hep birlikte inceleyelim.

Öğrenci koçluğu nedir?

Öğrenci Koçluğu; akademik yaşamda başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan iş birliğidir.

Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Birlikte ders çalışırlar, birlikte yaşamı paylaşırlar.

  Öğrenci koçluğunu kimler yapabilir?

Öğrenci koçluğu hizmetini öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı alan bireyler yapabilirler. Öğrenci koçluğu hizmeti aldığınız kişilere sertifikalarını özellikle sorunuz. Eğitimlerini üniversite onaylı olarak alması sizin ve çocuğunuzun geleceği açısından önemlidir. Öğrenci koçluğu eğitimini dernek ve federasyonlardan alanlara itibar etmeyiniz. Aldıkları eğitim içeriklerinin üniversite yada MEB müfredatına uygun olmadığını biliniz.

Öğrenci koçluğu ofisi nasıl açılır?

Öğrenci koçluğu merkezi açmak için öncelikle öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı almanız gerekmektedir. Öğrenci koçluğu sertifikanızı alırken dikkatli olmalısınız. Öğrenci koçluğu sertifikanızı üniversite onaylı almanız zorunludur çünkü milli eğitim bakanlığının böyle bir eğitimi yoktur. Sertifikanızı üniversite onaylı alırsanız herhangi bir şekilde geçerlilik sorunu yaşamazsınız. Öğrenci koçluğu eğitimini dernek ve federasyonlardan alanlara itibar etmeyiniz. Aldıkları eğitim içeriklerinin üniversite ya da MEB müfredatına uygun olmadığını biliniz.

Öğrenci koçluğu eğitiminizi aldıktan sonra adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, iş yeri kontratı ve ortaklık sözleşmenizle birlikte muhasebeciye gitmeniz gerekmektedir. Muhasebeci sonrasında sizin adınıza resmi işlemleri başlatacaktır.

Öğrenci koçluğu açmak kazançlı bir iş midir?

Öğrenci koçluğu karmaşıklaşan eğitim sistemi ve öğrencilerin değişen ihtiyaçları dolayısıyla zorunlu bir hizmet halini almıştır. Aileler öğrencilerinin geleceğini eskisinden daha fazla düşünmektedir. Sınav sistemleri daha karmaşık hale gelmektedir. Gelişen ve değişine eğitim sistemlerimizi düşündüğümüzde öğrenci koçluğu ofisi açmak çok kazançlı bir hal almaktadır.

 

  Öğrenci koçluğu eğitimini neden üniversite onaylı almak gerekir?

Üniversite onaylı öğrenci koçluğu eğitimi aldığınızda eğitimin müfredatının milli eğitim müfredatına ve Türk eğitim sistemine uygun olduğunu bilirsiniz. Eğitimin kalitesinden ve içeriğinden şüpheniz olmaz. Son zamanlarda uluslararası geçerli, federasyon onaylı gibi ifadelerle geçersiz sertifikalar verilmektedir.

Öğrenci koçları aylık ne kadar kazanır?

Öğrenci koçlarının aylık kazancı çalışma sekline göre değişmektedir. Özel kurumlarda çalışan bireyler 4000 lira göre bir ücretle çalışmaya başlayabilirler. Kendi ofislerinde çalışanlar ise reklam ve hitap ettiği kesime göre performans odaklı kazançları değişmektedir.

Birçok öğrenci koçluk merkezi part time olarak ta öğrenci koçu ya da eğitim danışmanı çalıştırmaktadır. Sizlerde öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası  almak isterseniz hemen tıklayınız.

 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi ve Eğitim Danışmanlığı

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X