Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi akademik yaşamda başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliği olarak tanımlayabiliriz. Öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamayı hedefler. Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir. Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir, öğrencinin ders başarısını takip eder. Öğrenci koçu ve eğitim danışmanı motivasyon artırımı, ders çalışma performansının artırımı, konsantrasyon artırımı, özgüven artırımı Ders çalışma programlaması aile içi iletişim problemlerinin çözümlenmesi, asabi ve ani parlama sorunlarının çözümlenmesi konularında çözük odaklı davranma becerisine sahiptir.

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programının Kazanımları Nelerdir?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi eğitimine katılmış ve sertifikaya hak kazanmış kursiyerlerin öğrendikleri bilgi ve becerilerle öğrencilere kazanımlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Öğrenciler nasıl öğrenmesi gerektiğini öğrenir
 • Öğrenciler öz disiplin kazanır
 • Öğrenci sınav kaygısını kontrol altına almayı öğrenir
 • Öğrenci düzenli ders çalışma disiplinini kazanır
 • Öğrenci yeteneklerini ve geliştirmesi gereken yönlerini keşfeder
 • Öğrenci erteleme alışkanlığından kurtulur
 • Tüm derslerde öğrenme performansını artırır
 • Planlı, sistemli ve ilkeli çalışma alışkanlığı kazandırır
 • Öğrenci vizyon ve hedef odaklı çalışır
 • Bireysel farklılıklara değer verilmesini ve geliştirilmesini sağlar
 • Öğrencilerin hatırlama, düşünme, problem çözme ve akademik başarısını artırır
 • Öğrenme yetersizlikleri yerine öğrenme farklılıklarını anlamayı sağlar.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi sayesinde öğrenci başarı-kapasite-amaç dengesini kurmayı öğrenir. Kişinin en çok istediği ile hedeflediği şeyin, gerçekten kendisi için en iyi şey mi olduğunu sorgularken, nerede durduğuna bakmasına sağlar. Hedeflerini netleştirirken ,öğrencinin kendini tanıyarak, öğrencinin kendisine uygun ve heyecan veren hedefler belirlemesini sağlar. Aile-birey-okul üçgeninde, ilişkilerin düzenlenmesine; bireyin gündemi ile ilgilenirken, motivasyonunu, kendisine olan öz güveni ve öz saygısını korumasına ve geliştirmesine destek verir. Tüm bunları elde ederken akademik, sosyal ve kişisel başarısı ile bütünleşmesine yardımcı olur.

Sizler de Öğrenci Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.