Meb Onaylı Pilates Eğitmenliği Yorum Yap

Pilates, Joseph tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği artırmak ve genel vücut sağlığını iyileştirmek için geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler özel olarak tasarlanmış aletler üzerinde veya bu aletlerle yapılır. Meb Onaylı Pilates Eğitmenliği sertifikası ile bir eğitmen olarak bu alanda müşterilerinizle egzersiz yapma imkanınız olacaktır. Uzmanlaşmak istediğiniz bu alanın insanlara olan faydasına daha yakından bakalım.

Pilates sistemi, vücudun her bölümünü farklı şekilde çalıştıracak şekilde uyarlanmış egzersizler içerir. 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkan pilates, çağının ve 21. yüzyılın ilerisinde bir sistemdi. Yüzyılın modern insanı tarafından büyük ilgi gördü.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 10 milyon kişi Pilates yapıyor ve bu sayı her yıl artıyor. Ülkemizde de oldukça yaygınlaşan pilates stüdyoları her gün binlerce katılımcıyla sayısını arttırıyor. Pilates egzersizlerinin temel amacı beden ve zihin bütünlüğünü sağlamaktır.

Etkili çalışma için her egzersiz nefes almaya ve hareketleri doğru yapmaya odaklanır. Pilates, vücut merkezini güçlendirerek, denge ve koordinasyonu artırarak stresi azaltır. Güvenli ve kontrollü bir şekilde yapıldığı için tüm yaş seviyelerine uygundur. Pilates, vücudumuzu daha iyi tanımamızı ve günlük hayatımızdaki faydaları hissetmemizi sağlar.

Pilatesin 6 ilkesi vardır ve içten dışa kusursuz bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Pilates ilkeleri ;

  • Merkezleme
  • Konsantrasyon
  • Kontrol
  • Hassaslık
  • Nefes
  • Akış

Pilates artık kulüplerinde, özel stüdyolarda, rehabilitasyon merkezlerinde ve çeşitli rahatsızlıkları olan kişilerden profesyonel sporculara kadar herkesin sağlığını iyileştirmek için kullanılmaktadır. Pilates, katılımcı sayısı gün geçtikçe arttığı için, kişilerin ihtiyaçlarına göre hareketliliğini kolaylaştırmaya devam etmektedir.

Bu egzersinizin doğru yapılması için alanında uzman ve eğitimini tamamlamış kişilerin eşliğinde yapılması gereklidir. Eğitimler üniversite, dernekler veya federasyon tarafından verilmektedir. Meb Onaylı Pilates Eğitmenliği sertifikası ise sizlere bu mesleği yapma imkanı tanıyacaktır.

Detaylı eğitim programı, alanınca uzman olan kişilerce verilen eğitimler, canlı ders desteği ile Koç Net Akademi sizlere bu eğitimi en kaliteli şekilde sunmaktadır. Meb Onaylı Pilates Eğitmenliği eğitimini en uygun ve en kaliteli şekilde sizlere vermekte olan kurumumuz 12 yıllık deneyimi ile sizlerledir. Deneyimli uzman kadromuz ve eğitim danışmanlarımız bu eğitimde başarı ile yol almanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Meb Onaylı Pilates Eğitmenliği Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı

Leave a Comment

Your email address will not be published.