Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası Yorum Yap

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası Programına Koç Net Akademi sitemiz üzerinden hemen dahil olabilirsiniz. Size tanımlanan eğitimleri tamamlayarak hemen devlet üniversitesi onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Yönetmeliğe uygun Hasta yaşlı bakımı sertifikanız ile sağlık kuruluşlarında hemen iş bulabilir ve çalışabilirsiniz.

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası programı hasta yaşlı bakım merkezlerinde, Belediyelerde, Hastane ve tüm sağlık kuruluşlarında çalışabileceklerdir. Hasta ve yaşlı bakımı personellerinin hem mesleki gelişimlerini sağlamak hemde devlet üniversitesi onaylı sertifika sahibi yapmak amaçlanmaktadır.

SERTİFİKA DEVLET ÜNİVERSİTE TARAFINDAN VERİLECEK OLUP, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI VE HASTA YAŞLI BAKIM MERKEZLERİNDE GEÇERLİDİR.

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Uzmanlık Sertifikası programına dahil olarak Hasta Yaşlı Bakım Eğitimi 560 saat müfredata Online eğitim şeklinde sahip olarak Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika alırsınız.

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası programına dahil olan katılımcılara özellikle engelli ya da yatalak hastaların bakımlarının nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verilir. Hasta ve Yaşlı bakımının deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yapılması hasta ve yaşlının sağlığı açısından çok büyük öneme sahiptir. Eski zamanlarda çok fazla önem verilmeyen hasta bakıcılığı artık geçerli bir meslek haline gelmektedir. Hasta Bakıcısı olmak için “Hasta Bakıcı Belgesi” alınması gerekmektedir. Hasta bakıcısı belgesi ile birlikte kişiler mesleklerini daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirken aynı zamanda hasta bakıcı haklarından da faydalanabilmektedirler. Her geçen gün daha da büyük bir öneme sahip olmaya başlayan hasta bakıcı sertifikası, kişilerin iş bulmalarını da son derece kolaylaştırmaktadır. Hasta bakıcısı arayan kişiler, bu belgelere sahip olan adaylara daha fazla güven duymaktadır.

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası Programına Kimler Katılabilir?

  • Hasta bakımı elemanlığının gerektirdiği işleri yapacak bedensel, ruhsal ve zihinsel engeli bulunmamak
  • Herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmamak
  • Hepatit aşısı olma özelliklerine sahip herkes eğitime katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Uzmanlık Eğitimi Programına dahil olarak mesleki yeterliliğe sahip olan kursiyerler huzur evlerinde, bakım evlerinde, Evde hasta bakıcılığı ve hastanelerde çalışma imkanlarına sahip olurlar. 

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Eğitimi Sertifika programına dahil olan katılımcılar; Hasta bakım elemanı, yaşlı bakım elemanı unvanlarına sahip olurlar.

Hasta Bakımı Elemanı : İletişim, temel sağlık ve hasta bakım hizmetleri ile ilgili yeterliklere sahip personellerdir. 

Yaşlı Bakımı Elemanı : Bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; yaşlı kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, yaşlı kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olabilecek personellerdir.

Malatya Hasta Yaşlı Bakımı Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz… yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X