Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Günümüzde en çok tercih edilen çocuklara en iyi gelen yöntemlerden biri hikaye ve masal anlatıcılığıdır. Hikayeler ve masallar yolu ile çocuklar geleceğe hazırlanması ve geleceği inşa etmelerinde en etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Günümüzde birçok eğitim kurumlarında çocuklara yönelik kullanıldığı gibi ebeveynler de evde çocuklarına bu yöntemi kullanmaktadır. Ticari hayatta da hikayenin gücünü keşfedenler bu tekniği insanları ikna etmede kullanmaktadırlar. Etkili yöntemlerden bir tanesi karşında olan kişiye hikaye anlatır gibi aktarmaktır. Anlatımı güçlendirmek, öğretici olmak ve dinleyenleri sıkmamak için en iyi yol hikayeler ve masallardır. Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitiminin eğitici ve öğretici tarafı olduğu için birçok alanda kullanımı sağlanmaktadır.

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi kursiyerlerimize farklı bir bakış açısı katacaktır. Çocuklar için farklı teknikler de geliştirebilecek hatta kendi hikayelerini de yazabileceklerdir.  Hikaye ve masalı hangi amaçla anlatırsan anlat mutlaka en iyi etkilenen çocuklar olacaktır. Çocukların dünyasına girebilecek ve onları yönlendirebileceksiniz. Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Sertifikası programı bireylere çocuklarla daha kaliteli bir zaman geçirmenin en güzel ve en etkili yoludur.

Hikaye Ve Masal Anlatıcılığı Sertifika Programı Faydaları

 • Çocukların hayal gücünü geliştirir.
 • Hikaye ve masallarda iyilik, dostluk, mutluluk gibi kavramlara yer verilir. Somutlaşan örneklerle öğrenme kolaylığı sağlanır.
 • Masallar aracılığı ile toplumsal değerlerin ve kültürün anlaşılması kolaylaşır.
 • Hikaye ve masal anlatıcılığı sertifika programı ile masal ve hikayelerde olay ve kişilerin olağanüstü olması hayal gücü gelişimine katkı sağlamaktadır. Çocukların yaratıcılık gücünün gelişmesini sağlamaktadır.
 • Masal ve hikaye okuyan dinleyen çocukların okuma ve dinleme becerileri gelişir.
 • Masal dinleyen çocuğun anlatan kişi ile arasında sağlam bir bağ kurulur, güven duygusunu kurmuş olmaktadır.
 • Sebep- sonuç ilişkisine dayalı pratik olanağı sunar.
 • Çocukların problem çözme becerileri gelişir.
 • Çocuklar ve bireyler hikaye ve masal anlatıcılığı sayesinde ikili ilişkileri daha iyi olur ve karşısındaki kişilere kendilerini anlatmaları daha kolay olmaktadır.
 • Hikaye ve masal anlatıcılığı ile iyi-kötü kavramlarının farklılığını öğrenirler.
 • Etkili konuşma yöntemlerini ve karşısındaki kişiyi ikna edebilmede yardımcı olacak tekniklerden biridir.

Sizler de Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X