En Uygun Wisc-r Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı

Wisc-r Zeka Testi Eğitimi ile bireyler çocukların yeteneklerini keşfetmelerinde çocuğun ilgi duyduğu alanların ailelerin farkına varmalarında yardımcı olmak ve çocukların potansiyellerinin ortaya çıkmasını sağlamak için verilen bir eğitim programıdır. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi ile çocuklara uygulanacak sözel ve performans testlerinin uygulamalarını bu konuda çocukların ve ailelerin nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda detaylı bilgi edinerek çocukla beraber ebeveynleri yönlendirmektedirler. Wisc-r Zeka Testi Sertifikası ile çocuklar kendi dünyalarını keşfedebilecek ve kendilerinde var olan farkındalıkların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

En uygun wisc-r zeka testi eğitimi sertifika programı ile kursiyerlere en iyi şekilde eğitimlerini tamamlayarak çocuklarımız için hazırlanan zeka testini uygulayabilecek ve yorumlayabilecek duruma getirmeyi sağlamaktır. Wisc-r zeka testi ile çocuğun genel bilgi dağarcığını, soyut ve somut kavramların farkındalığını, kopya etme becerilerini ve kendilerini ifade etme becerilerinin gelişimini sağlamaktır. En uygun wisc-r zeka testi ile kursiyerler toplumsal yargı farkındalığını, muhakeme yapabilme yeteneğini el- göz koordinasyonunu neden- sonuç bağlantısını konularında bilgi verir.

En uygun wisc-r zeka testi eğitimi sertifika programını tamamlayan kursiyerlerimiz wisc-r zeka testi sertifikasına sahip olarak çocuklara bu testi uygulayabilecek yetkiye sahip olacaklardır. Test sözel ve performans kısmı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Testin her bölümünde 5 ana test ve bir alt test olmak üzere toplamda 6 test vardır. Test soruların yönergelerine uygun bir şekilde çocuğa sorulması ve çocuktan bu soruları cevaplaması istenerek uygulanmaktadır.  Tüm bu uygulamalara hakim olabilecek düzeyde bireyler yetiştirmek başlıca amaçlarımızdan bir tanesidir. Wisc-r zeka testi grupsal olarak değil bireysel olarak uygulandığı için soru- cevap kısımları da mevcuttur. Testin süresi 1 saat sürse de bu yaşa göre farklılık göstermektedir.

Wisc-r Zeka Testi Sertifika Programı İçeriği

  • Wisc-r zeka testi sertifikası programı yönerge kitabı, test materyalleri ve cevap formu tanımı
  • Yönergeler ve her bir alt testin nasıl uygulandığı ve nasıl puanlandığı
  • Wisc-r zeka testi sertifikası programı geçek uygulamalardan elde edilen cevaplarla kayıtlama ve puanlama alıştırmaları
  • Test sonucunda elde edilen puanların zeka bölümü olarak değerlendirilmeleri
  • Wisc-r zeka testi sertifikası programı Raporlama ve rapor örnekleri

Sizler de Wisc-r Zeka Testi Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Wisc-r Zeka Testi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X