En Uygun Projektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

Projektif Testler Eğitimi çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri, duygularını kolaylıkla anlatabilmeleri için ve ailesini, çevresini nasıl algıladığını anlayabilmek için hazırlanan bir eğitim programıdır. Projektif Testler Eğitiminde bireyler uygulayacakları testin kullanımı hakkında çocuklara bu durumda yaklaşımları hakkında bilgi vermektedir.  Uyguladıkları testlerin raporlamaları hakkında detaylı bilgi öğreneceklerdir. Bu testlerde çocuğa yönlendirme soruları sorulmadığından, çocuk zihnindeki oluşumları ve duygularını onu yönlendirdiği şekilde hareketlerini hareketlerini çalışmasına yansıtır. En uygun projektif testler eğitimi sertifika programı ile sorunlarının çözümleri adına nasıl hareket ettiği, neler yaptığı, nasıl destek almaya çalıştığını ve çevresini güven olarak nasıl algıladığı bulguları anlamayı göreceksiniz.

En uygun projektif testler eğitimi sertifika programı ile çocukların iç dünyalarını keşfedebilmeyi bizlere neler anlatmak istediklerini kavrayabilmeyi sağlamaktadır. Projektid testler ile çocuğun hayal dünyasını daha rahat kavrayabilecek ve daha iyi fikirler edinilecektir. Projektif Testler Sertifikasına sahip kişiler testi çocuklara uygulayabilecek değerlendirmelerini yapıp rapor hazırlayabileceklerdir. Bu test çocukların kendilerini, duygularını, aile ve çevresini nasıl algıladıkları hakkında gerekli bilgiyi edinilmesini sağlayacaktır. En uygun projektif testler sertifikası programı ile testlerin tanıtılması, anlatılması ve nasıl uygulaması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar. Eğitimini tamamlayan bireyler projektif testler sertifikasını alarak gerekli kurumlar da iş hayatına atılabileceklerdir. Projektif testler dolaylı bir yöntemdir, çocuk verdiği cevabın önemini bilmez. Evet- hayır gibi kısa cevaplar yerine çocuk sorulan tüm cevaplara özgür bir şekilde cevap verebilir ve kendi düşüncelerini dile getirebilir.

Projektif Testler Sertifika Programı İçeriği

  • Children’sApperception Test (C.A.T) : Çocuklar için uygulanan sözel bir testtir. Bireysel olarak uygulanır. Zaman sınırlaması yoktur
  • Tematik Algı Testi ( T.A.T): 30 tane resim kartlarından oluşmaktadır. Resimler uyarıcı olarak kişide düşünmeyi canlandırabileceği kişiler arası ilişkileri kendine özgü biçimde alabileceği içerikte hazırlanmıştır
  • (F.A.T): Çocuğun aile içindeki terini belirleyen ailesi ile kurduğu ilişkiler hakkında bilgi veren bir testir.
  • LouisadüssPsikanalitikHikayeler Testi: 4-12 yaş arasındaki çocukların iç dünyalarını ve olası çatışmalarını anlamak için psikanalitik teori temelli hazırlanmış bir projektiftestir.
  • Beier Çocuk Ve Yetişkinler İçin Cümle Tanımlama Testi: Yansıtma tekniklerinden olan bu test geniş kullanım alanına sahiptir.
  • D10 Projektif Çizim testi: Hem zihinsel hem de duygusal yönleri içeren bir testtir.

Sizler de Projektif Testler Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Projektif Testler Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Projektif Testler Uygulama ve Raporlama Eğitimi

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X