Paylaş:
disleksi eğitmenliği eğitimi sertifikası

Disleksi, öğrenmenin pek çok alanının etkilendiği karmaşık yapısal bir durumdur. Bu kişilerin zekalarında bir problem yoktur, disleksi olan bireylerin zekaları normal veya normalin üstünde olabilir fakat okuma ve yazmayı zor öğrenmektedirler. Hatta çoğu zaman çocuk okula başladıktan sonra ilk kez fark edilmektedir. Disleksi Eğitmenliği Eğitimimiz ile çocuklarımızın zorlandığı noktalara değinmekteyiz. Bu çocuklarımız hecelemede sıkıntı yaşarlar, harfleri ters yazarlar yada karıştırırlar. Okurken kelimeleri yarım okurlar, uydururlar yada sonuna bir şeyler eklerler. Matematik çalışmalarında zorlanırlar; artı, eksi, çarpı ve bölme işaretlerini karıştırabilirler.

En uygun disleksi eğitmenliği eğitimimiz ile disleksili kişilerin duyu organları ile bilgiyi alırken ve alınan bilgi beyinde anlamlı hale getirilirken çeşitli sıkıntılar oluştuğunu görebilmekteyiz. Disleksili kişiler gördüklerini detaylandıramazlar, böylece benzer şeyleri aynı gibi görürler. Duyduklarını sıralı bir şekilde takip edemezler. Yapacaklarının sırasını karıştırabilirler, unutabilirler. Bildiklerini tam olarak anlatmakta, yazmakta, çizmekte sıkıntı yaşayabilirler. Özgül öğrenme güçlüğü olan disleksinin tedavisinde problem olan alanlara yönelik özel eğitim desteği verilmesi gerekmektedir. Çocuğun hangi alanlarda güçlüğü varsa buna yönelik okuma yazma, oryantasyon, algılama vs. eğitimi planlanır. Bunun yanında  ailenin tutumları konusunda bir danışmandan destek alınması çocuğun güçlüklerini ailece yenme konusunda kolaylık sağlayacaktır.

Online Disleksi Eğitmenliği Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz Disleksi Eğitmenliği Eğitimimize dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde ilgilendiğiniz eğitim ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. En uygun disleksi eğitmenliği eğitimi sertifika programına giriş yapabilmeleri için kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. Disleksi Eğitmenliği Eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Adnan Menderes Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınavda başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Disleksi Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.