En Uygun Akıl Zeka Oyunları Eğitimi Sertifika Programı

Akıl Zeka Oyunları Eğitimi çocukların ve yetişkinlerin planlama, mantık yürütme, stratejik hareket etme, bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, odaklanma, konsantrasyon ve hafıza alanlarında gelişimini sağlar. Aynı zamanda en uygun akıl zeka oyunları eğitimi sertifika programı ile uzun vadeli plan yaparak ileriyi görme, sabır etme, oto kontrol, kararlılık, yenilgiyi öğrenme, rekabet etme ve sorunlar ile başa çıkabilme gibi davranışları destekler. Akıl Zeka Oyunları Eğitimi  eğlenceli oyunlar ve zihinsel aktiviteler ile çocuklarımızı düşünmeye, problem çözmeye, ilişkileri yönetmeye sevk ederek, onların yeteneklerini artırmak ve farklı düşünebilmelerini sağlamaya yardımcı olmaktadır. En uygun akıl zeka oyunları eğitimi sertifika programı alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü Akıl Zeka Oyunları Sertifikası ile işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan akıl ve zeka oyunları dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir.

Akıl Zeka Oyunlarının Önemi

Zeka; bir çok farklı sonuç yada görüş yazılmış olsa da  en genel tanımıyla algıları kullanarak somut veya soyut düşünme, akıl yürütme ve bu zihinsel fonksiyonların belirli bir amaca yönelik olarak kullanılabilmesi olarak tanımlanmaktadır. Akıl zeka oyunları ise; öğrencilerin kendi zeka potansiyellerini tanımaya ve geliştirilmeye yönelik olan, gerçek problemleri de içinde barındıran fakat bu problemlerin oyunlaştırılmış haline denmektedir.

Akıl zeka oyunlarının önemi yapılan araştırmalar ile desteklenmektedir. Berkeley Üniversitesi’nde nörolog olarak çalışan Prof. Dr.  Silvia Bunge uzun süre çocuk zekasının gelişimine dayalı araştırmalar yapmıştır. Bunge ve ekibi çocukların akıllarını  geliştirip, geliştiremeyeceklerini anlamak için denemeye karar verdiler. İlk olarak farklı zihinsel işleyişler gerektiren kullanıma hazır kutu oyunları, kart oyunları ve video oyunlarını aramışlardır. Bu oyunlardan bir bölümü çocukların akıl yürütme yeteneklerini harekete geçirdiği için seçilmiştir. Çünkü bu oyunlar ileriyi görme, planlama, kıyaslamalar ve mantıksal bütünleme gerektirmekteydi. Bunge’nin ekibi oyunları geçmişte devletin yaptığı sınavlarda düşük puanların alındığı Oakland’daki bir ilkokula götürmüşlerdir.

Çocukların zeka seviyesi (IQ) ortalama 90 civarındaymış ve beyin hızları (zekanın bir alt testi) yüzde birlik dilimde 27. sıraya koymuşlardır. Haftada iki kere, çocuklar bu oyunlarla 1 saat 15 dakika oynamışlar. Her 15 dakikada bir çocuklar beyinlerinin yeni bir şeyle meşgul olmalarını sağlamak için yeni bir oyunun bulunduğu masaya geçmişler. Sadece 8 hafta sonra, toplam 20 saatlik oynama süresi sonunda Bunge’nin ekibi çocukların zekalarını yeniden test etmişler. Test sonucunda akıl ve zeka oyunları çocukların IQ sunda 13 puanlık artış görülmüş. Bu denemeden sonra akıl zeka oyunlarının önemi ispatlanmıştır.

Sizler de Akıl Zeka Oyunları Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Akıl Zeka Oyunları Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları Formatörlük Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.