En İyi STEM Eğitmenliği Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

STEM Eğitmenliği Eğitimi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanmaktadır. Peki nedir bu dört önemli disiplin? Fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematiktir… Tüm bu alanlarda yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlayan STEM, öğrencilere günlük yaşamda problemlerle başa çıkmanın da bir matematiği olduğunu anlatıp, farklı düşünmelerini ve çeşitli süreçlere yeni çözümler arama kabiliyetlerini artırmalarını sağlayacak bir yaklaşımdır. En iyi STEM eğitmenliği eğitiminde literatürdeki tanımına göre, okul öncesi çağdan lisansüstü öğrenim çağına kadar gerek müfredat dahilinde gerekse müfredat dışı şeklinde uygulanabilecek bir metottur.

STEM Eğitmenliği Eğitimimizde de göreceğimiz gibi bu eğitim aslında bireyin günlük yaşamında sık sık karşılaştığı bir durumdur. Birey yaşamındaki sorunları çözmek için fen, matematik, teknoloji ve mühendislik süreçlerini birleştiren pedagojik bir yaklaşım olan STEM eğitiminin en temel özelliklerinden biri; mühendislik tasarımının bilim, matematik ve teknoloji öğrenimi ile birleşmesi olarak görülmektedir. En iyi STEM eğitmenliği eğitimi ile öğrenciler fen bilgisi, matematik ve teknoloji alanlarındaki bilgi ve becerilerini, gerçek hayattaki problemlerini çözmek için kullanacak aktivitelerle geliştiriyorlar. Yani modelin öne çıkan bir diğer temel özelliği de öğrencilere, bu dört disiplinden hem günlük yaşamlarında hem de ileriki meslek hayatlarında kullanabilecekleri pratiklerin öğretilmesidir.

STEM Eğitmenliği Eğitiminin eğitim yaklaşımıyla, öğrencilerin üretim ve buluş yapma alanında yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, problem çözme gibi yetenekleri geliştirilmektedir. İş dünyasına girdiklerinde de proje becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmeleri amaçlanmaktadır.

STEM Eğitmenliği Sertifika Programının Faydaları

  • Eğitim programının içeriğini canlandırıcı bir öğrenme ortamı sağlar.
  • Öğrencilerin yeni buluşlar keşfetmesini, olaylar arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamaları olanağını sağlar.
  • Yeni ürün ortaya koyarak, ekosisteme katkı sağlar.
  • İşbirliği ve bağımsız çalışma yoluyla öğrencilerin özgüven ve öz yeterliliğini geliştirir.
  • Öğrencileri esneklik ve güven içinde düşünmeye teşvik eder.
  • Yüzyıl becerilerini kazandırmaya olanak sağlar.
  • Karşılaştıkları sorunlara daha kısa ve çözümler üretmeyi sağlar.
  • Öğrenme motivasyonunu artırır.
  • Tasarım odaklı düşünme ve yenilikçi olmayı sağlar.

STEM Eğitmenliği Sertifikası programına katılmak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Stem Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X