En İyi Disleksi Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı

Disleksi okuma bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Çocuğun sesbirimleri birbirinden ayırt etmede yaşadığı zorluktur. Her bireyin yaşı, zekası ve aldığı eğitime göre okuması ve okuduğunu anlaması gerekir. Bununla birlikte disleksi, çocuğun sayılan bu özeliklere göre okuma ve okuduğuna anlamada düşük başarı göstermesi olarak tanımlanabilmektedir. Disleksi Eğitmenlik Eğitimimizde disleksi; özel öğrenme güçlüğü başlığının altında değerlendirilmektedir ve bu bozukluğun ortalama yarısını oluşturmaktadır. Çocukların % 10 ila 15’inde görülebilen ve çoğunlukla erkek çocuklarda rastlanan bir bozukluktur. Disleksi olan çocuklar sözel konularda zorluk yaşarlar. Yazılı bir metni anlayabilmek için çok sık okuma yaparlar. Disleksiye sahip çocuklar yaşıtlarıyla kıyaslandığında pek çok yönden benzerlik gösterirler hatta matematiksel ve mantıksal zekaları yüksek olabilir. Ancak, bu çocuklar harfleri ve kelimeleri karıştırabilirler, bu konuda zorlanabilirler, kelimeleri tersten algılayabilirler. Yani, disleksi çocuğun dil sistemi ile ilgili bozukluk yaşamasıdır. Disleksiye sahip çocukların zekâ düzeylerinde bir sorun olmamakla birlikte okuma ve yazmada güçlük çekerler.

Online Disleksi Eğitmenlik Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde Disleksi Eğitmenlik Eğitimi ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. En iyi disleksi eğitmenlik eğitimimizin bulunduğu panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Disleksi Eğitmenlik Eğitimi süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. En iyi disleksi eğitmenlik eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Adnan Menderes Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

Disleksi Eğitmenlik Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Disleksi Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.