En İyi Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

Beslenme Koçluğu Eğitimimizde beslenme biliminin önemine değinmekteyiz. Bireyin ve toplumun sağlıklı yaşaması toplumun ekonomik yönden gelişmesi, toplumu oluşturan bireylerin sağlıklı olmasına bağlıdır. Sağlığın temeli yeterli ve dengeli beslenmedir. En iyi beslenme koçluğu eğitimi sertifika programı ile sağlıklı beslenme ile ilgili her detaya yer vererek bilinçli bir toplum olmayı hedefliyoruz. Sağlıklı beslenme; yaşamın sürdürülmesi, büyüme ve gelişme, üretkenlik, anne karnından başlayarak yaşlanmaya kadar olan süreç için gereklidir. İnsan yaşamında beslenme; sadece besinin tüketimi değildir, yemek yerken haz almayı, sosyalleşmeyi, gelenek ve göreneklere göre yapılan uygulamaları da içermektedir. Beslenme Koçluğu Eğitimi; genel olarak bir insan vücudunun normal işleyiş, büyüme ve hayatiyetini devam ettirebilmek için yenilen ve içilen gıdaların sindirilmesi, sağlığın koruması ve optimize etme yollarını ve gıdaların bileşiminde besin ögesi olarak bulunan protein, yağ, karbonhidrat, mineral madde ve vitaminler ile suyu ve bunların tüketim miktarlarını, özelliklerini inceleyen bilim dalıdır.

En iyi beslenme koçluğu eğitimi sertifika programı ile modern yaşamın getirdiği stres oturarak bir çok işi yapabilme olanağı şişmanlığı tetiklemektedir. Yediğimiz besinlerin içine katılan katkı maddeleri de şişmanlığı tetikleyen en önemli etkenlerden birisidir. Hayatımızda yer alan bu olumsuzluklar da besin biliminin önemini daha çok arttırmaktadır.Sağlık; sadece sakatlığın ve hastalığın olmaması değildir, bedenen ruhen ve sosyal yönden tam iyi olma halidir. Sağlığın geliştirilmesi bireyleri ve toplumları kendi sağlıklarının belirleyicilerinin kontrolünü yapmaları için önemlidir.

Beslenme Koçluğunun İstihdam Alanları

     Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası sahibi olarak mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

  • Beslenme Koçluğu Sertifikası ile Özel Spor Merkezlerinde çalışabilirler,
  • Diyet Merkezlerinde çalışabilirler,
  • Beslenme Koçluğu Sertifikası ile Koçluk Merkezlerinde çalışabilirler,
  • Özel Hastanelerde çalışabilirler,
  • Beslenme Koçluğu Sertifikası ile Sağlık kabinlerinde çalışabilirler, 
  • Özel Okullarda çalışabilirler,
  • Beslenme Koçluğu Sertifikası ile Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren (otel, spa, fitness vb.) merkezlerde çalışabilirler.

Sizler de Online Beslenme Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Online Beslenme Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.