Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi Nedir?

İnsanlar sürekli gelişen ve değişen varlıklardır. Bu gelişim çocukluk döneminde daha fazladır. Bunun sebebi ise; çocuk gelişimdeyken her alanında farklılık göstermesidir. Her çocuğun; yürüme, konuşma, tuvalet eğitimi, öz bakım becerileri gibi alanlarda gelişimi birbirinden farklıdır.  Ortalama çocukların 1 yada 2 yaşını doldurduğu zaman konuşması beklenir. 2 yaşını doldurmuş fakat konuşmaya yönelik herhangi bir durum gözlemlenmediyse çocukta gecikmiş konuşmanın varlığından söz edilebilmektedir. 2 yaşına kadar yavaş yavaş kelime çıktısı olan çocuklar kelimeleri tam olarak söyleyememektedir, bu o yaşlar için normaldir fakat bu kelimelerin zaman ilerledikçe netleşmesi gerekmektedir. Eğer hala bir netleşme yok ise, ciddi anlamda dil ve konuşma bozukluğu söz konusudur denilebilmektedir. Aileler yada uzman olmayan kişiler tarafından ayrımına varılması oldukça güçtür. Çünkü çocuğun konuşmasının gecikmiş yada dil ve konuşma bozukluğu olduğunu ayırt etmek gerekmektedir. Bu ayrımı yapabilmek için Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi almış olmak gerekmektedir. Dil ve konuşma bozukluklarının varlığında zaman geçirmeden teşhisin koyulması ve bu yönde tedavi altına alınması çocuğun ileride ki ve diğer alanlarda ki yaşantısı açısından hayati önem taşımaktadır.

Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitiminin Amacı Nedir?

Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitiminin en önemli amaçlarından birisi toplumsal farkındalığı desteklemek ve arttırmaktır.Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifikası ile dil ve konuşma bozukluklarını tanıyabilme bilgisine ve becerisine sahip bireyler yetiştirmektir. Dil ve konuşma bozukluklarına sahip bireylerle, ailelerine sağaltım ve eğitimi yapabilme becerisine sahip bireyler yetiştirmektir. Mesleğin gerektirdiği ahlaki kurallarla karşı duyarlı olan bireyler yetiştirmektir. Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifikası ile; dil ve konuşma bozukluklarına sahip bireylere ve ailelerine uygun gördüğünde ilgili kurumlara yönlendirebilen meslek elemanı yetiştirmektir. Dil ve konuşma bozukluklarında bilimsel araştırmaları hazırlayan ve araştırma sonuçları objektif bir şekilde değerlendirebilen bireyler yetiştirmektir. Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifikası ile dil ve konuşma bozukluklarına sahip bireylerle, ailelerine destekleyici bilgi, beceri ve yetkinliğine sahip olan bireyler yetiştirmektir.

Sizler de Online Dil ve Konuşma Bozuklukları sertifika programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, sertifika sahibi olabilirsiniz…

Online Dil ve Konuşma Bozuklukları Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.