Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Beslenme Koçluğu Eğitimi alarak kendinizi geliştirebilir ve farklı alanlarda da hizmet edebileceğinizi görebilirsiniz. Beslenme Koçluğu Eğitimi ile sağlıklı beslenmenin ne olduğunu bunu insanlara nasıl empoze edebileceği konusunda eğitim almaktadırlar. Beslenme koçları diyetisyenlerin yetersiz kaldığı durumlarda destek amaçlı ve insanlara beslenme alanında yardımcı olmak için varlardır. Sağlıklı beslenme ve spor aktiviteleri ile danışanlarına iyi bir yol rehberleridir.  Koçluk artık MYK da meslek haline dönüşmesi ile koçluk alanlarına olan ilgide beraberinde artmaktadır. Kendini sağlıklı beslendiğini ve sporla iyi bir ilişkisi bulunan ve ya bu alana ilgisi duyan herkes Koç Eğitim Sertifika programına dahil olarak beslenme koçluğu eğitimi alarak bu alanda çalışabilirler.

Beslenme koçluğu Eğitimini alarak kişilere koçluk yapabilir onların beslenmelerinde ve sağlıklı yaşamlarında söz sahibi olabilirsiniz. Beslenme koçluğu size diyetisyen görevi vermez ama iyi bir beslenme koçluğu yapmanız için fırsat verir. Bu alanda aldığınız sertifika sizi meslek sahibi ederek insanların hayatlarına iyi bir şekilde dokunmanıza zemin hazırlamaktadır. Beslenme koçluğu sertifikası ile kişilere sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verir ve onları yönlendirebilirsiniz. Koçluk yaptığınız kişilere doğru beslenme alışkanlıkları kazandırmada yardımcı olabilirsiniz. Onları daha sağlıklı bir yaşama hazırlayabilirsiniz. Beslenme koçları kişilerin en önemli danışmanlarıdırlar. Kişiler size beslenmeleri ya da sağlıklı yaşam için gerekli tüm bilgileri sizlere danışacaktır. Ve almış olduğunuz beslenme koçluğu sertifikası ile bu soruların yanıtlarını vermede görevli birer koçlar olacaksınız. Koçluk yaptığınız kişilerin beslenme programlarını hazırlayıp zamanı iyi yönetmelerinde yardımcı olabilirsiniz. Beslenme koçluğu sertifikası ile kendi koçluk merkezinizi açabilir ve burada kişilere sağlıklı beslenmeleri konusunda hizmet verebilirsiniz. Beslenme koçluğu sertifikasına sahip olan bireyler eğitimini başarı ile tamamlayıp sertifikasını almaya hak kazanmış olarak görülür ve sizleri bu bağlamda bilgili ve donanım sahibi olduğunuzu göstermektedir.

Beslenme Koçluğu Sertifika Programı İstihdam Alanları

 • Beslenme koçluğu sertifikasına sahip olan kişiler özel okullarda koçluk yapabilir.
 • Özel hastanelerde
 • Sağlık kabinlerinde
 • Diyet merkezlerinde bir diyetisyenle beraber çalışabilir.
 • Koçluk merkezlerinde beslenme koçu görevi yapabilir.
 • Özel spor merkezlerinde
 • Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyetlerde bulunan yerlerde özel olarak beslenme koçluğu yapabilir.
 • Otellerde beslenme koçu olarak çalışabilir
 • Fıtness salonlarında beslenme koçu olarak görev yapabilirler.
 • Kişilere bire bir beslenme koçluğu yapabilirler
 • Beslenme koçları kendi koçluk merkezini kurarak burada beslenme üzerine koçluk yapabilirler.

Sizler de Beslenme Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Beslenme Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X