Aşçı Yardımcılığı Sertifikası

Aşçılık nedir? , ne iş yapar dediğimiz zamanda en net tabiri yemeklerin hazır hale getirilmesini ve bunu müşteriye sunmasıdır diyebiliriz. En temel yöntemi ise pişirmektir ister bunu evde hobi olarak uygulayın isterseniz mesleki alana dönüştürün işinizi severek yapmanız lezzetli sonuçların çıkmasını sağlar. Aşçıların bulunduğu nokta da aşçı yardımcılarına da büyük sorumluluklar düşmektedir. Aşçının bir yemeği lezzetli hale getirmesinde ne kadar payı var ise aşçı yardımcılarının da payları hafife alınmamaktadır. Aşçı yardımcılarının mutfakta yemek malzemelerinin hazırlanmasında, yemek çeşitlerinin hazırlanmasında, mutfağın temiz ve düzenli olmasında aşçı yardımcılarının sorumluluğu altındadır. Aşçılık mesleğini icra ettirmede sertifika gerekli olduğu kadar yardımcılarının da Aşçı Yardımcılığı Sertifikası almaları gerekmektedir.

Aşçılık Eğitimi Programı

Aşçı yardımcıları mutfak ekipmanların düzeni, mutfağın hijyenini sağlama, günün mönüsünü oluşturma ve etli, sebzeli yemeklerin soslarının hazırlanmasında etkin rol almaktadır. Aşçı yardımcılığı eğitiminizi online olarak alarak eğitim içeriğinde yer alan konu başlıklarına hakim olabilmektesiniz. Eğitim programımız kişiye özel açıldığı için eğitiminizde ki süre kontrolü tamamen sizlere ait olmaktadır. Dilediğiniz zaman eğitim videolarınıza erişim sağlayabilmeniz eğitiminizi kısa zaman da tamamlayabilmenizi sağlamaktadır. Eğitimizin sonunda gireceğiniz sınav yine online bir şekilde olup sorularınız çoktan seçmeli olmaktadır. Sınav notunuzun 50 puan ve üzeri olması eğitimde başarılı sayılmanızda yeterli bulunmaktadır. Sınav notunuzdan sonraki süreçte herhangi bir bekleme olmadan sertifikasyon işlemleriniz başlatılmakta olup e devlet sisteminde belgenizi kısa sürede görebilir ve fiili sertifika gönderiminiz kısa sürede sağlanmaktadır. Eğitiminizin sonunda aldığınız belge ulusal ve uluslararası geçerliliğinden kaynaklı yurt dışında da iş imkanı sağlayabilmektedir.

Aşçı Yardımcılığı İş İmkanı

Aşçı Yardımcılığı Eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz,

  • Mutfağı buluna okullarda
  • Hastanelerde
  • Otellerde
  • Fabrikaların yemekhane bölümlerinde
  • Orduda
  • Restoranların mutfak bölümünde
  • Gemilerde
  • Trende
  • Uçakta
  • Yemek şirketlerinde

Çalışabilir, aldığınız belge sizlere yurt içinde iş imkanı sağladığı gibi yurt dışında da çalışma olanağı sunmaktadır. Yurt dışında gastronomi alanında çalışabilecek elaman problemi yaşamaları diğer ülkelerden bu alanlarda çalışabilecek kişilerin varlığına ihtiyaç duyulmakta ve göçlerin oluşmasını sağlamaktadır. Bu alanda çalışabilecek bireylerin bu işi yapabileceğini gösteren belgenin olması yurt dışına çıkmanızı ve bu alanda çalışmanızı kolaylaştırmaktadır. Koç Eğitim Sertifika ile mesleki gelişiminizi sağlayarak atılımda bulunabilirsiniz.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 546 204 61 82 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aşçı Yardımcılığı Sertifikası 90 Saat

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X