Aile ve Sosyal Yaşam Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır? Yorum Yap

Aile ve Sosyal Yaşam Koçluğu Eğitimi ile sağlıklı toplumlar yetiştirilmesi ve aile içi yaşanan sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek için oluşturulan bir eğitim programıdır. Aile toplumu oluşturan en küçük yapı taşı olmanın yanında toplumu da şekillendiren bir unsurdur. Sağlıklı aileler demek sağlıklı toplumlar demektir, sağlıklı düşünen bir ailede yetişen çocuklar geleceğe daha sıkı hazırlanıp daha umutlu bakabilmektedirler. Aile içi yaşanan sorunlar sadece aile içerisinde kalır dışarıya anlatılmaz gibi söylemler tamamen yanlıştan başka bir şey değildir. Aile içerisinde yaşanan sorunlar, aile içerisinde çözülemeyen durumlar aile birliğini ve bu aile içerisinde yetişen çocukları olumsuz yönde etkilemektedir. Aile bireyleri biz çözeriz ne var bunda diye sadece o anlık çözüme kavuşturdukları durumlar ileriki zamanlar da daha da büyüyerek çıkılmaz bir hal almaya başlamaktadır. Aile içerisinde ne kadar sorun yaşarsanız yaşayın eğer sağlıklı bir çözüme kavuşturmak istiyorsanız mutlaka aile ve sosyal yaşam koçlarından destek almanız gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Koçluğu Eğitimi ile aile bireylerine gerek toplu bir şekilde gerekse birebir olarak alarak sorunun nereden kaynaklandığını anlamaya çalışırlar. Çocukların bu durumdan en az şekilde etkilenmelerini sağlarlar. Aile içerisinde yaşanan sorunlara geçici çözümler değil kalıcı çözümler üretirler. Aile ve sosyal yaşam danışmanları sadece aile içerisinde yaşanan sorunları değil bireylerin toplum içerisinde yaşadığı sorunları, çevreyle olan ilişkilerinde de yardımcı olmaktadırlar. Alacağınız Aile ve Sosyal Yaşam Koçluğu Eğitimi sertifikası ile birçok ailenin yardımcısı ve rehberi olabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Yaşam Koçluğu Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

 • PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik)
 • Tıp
 • Çocuk Gelişimi
 • Sosyoloji
 • Hemşirelik
 • Sağlık sektöründe çalışanlar
 • Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı hizmeti vermek isteyenler,
 • Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar,
 • Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı kariyer hayalleri ve hedefleri olanlar,
 • Aile İçi İletişimi Artırmak İsteyenler
 • Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyen, Yaşamlarının dizginlerini eline almak ve hedefleri doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen kişiler ile Aile ve Sosyal Yaşama İlgi Duyan Herkes Katılabilir.

Sizlerde Aile ve Sosyal Yaşam Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Aile ve Sosyal Yaşam Koçluğu Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X