Paylaş:
Adana - Feke Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi

Adana – Feke Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesi olarak çocuklarımızı geleceğe donanımlı bireyler olarak taşımaya kararlıyız. Uzun yıllardır online eğitimlerle bir çok kursiyerimizin eğitimlerine katkıda bulunmanın ve kariyer fırsatlarıyla tanıştırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Şimdi ise misyonumuzun ikincisi olan eğitimli bireyler yetiştirme hayalimize ilk adım olarak Adana – Feke’de açmış olduğumuz Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyemiz ile başladık. Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olarak inanıyoruz ki projelerimiz ülkemizin birçok iline ulaşacak ve ülkemizin geleceğine katkıda bulunacağız.

Adana – Feke Akıl Zeka Oyunları Atölyesi çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat, yoğunlaşma, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, estetik alanda uygulamaya imkan sağlamaktadır. Akıl ve Zeka oyunları; eğlendirici, eğitici, geliştirici materyallerdir.

Kuralları ve stratejisi olan akıl ve zeka oyunları ile bireylerin sıra dışı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktayız. Okul öncesi dönem çocukların beyin gelişiminin en yoğun yaşandığı dönemdir. Yaşamın ilk altı yılını içine alan dönemde beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu zemini de daha sağlam hale getirmek, çocukların hayatı öğrenmelerine yardımcı olmak için akıl ve zeka oyunları ile çocuklarımızı erken tanıştırmak büyük önem taşımaktadır.

Akıl ve Zeka Oyunlarının Türleri

Ahşap, Plastik, Kağıt, Dijital malzemelerinden oluşan akıl zeka oyunları bireysel, İki kişilik yada grup oyunlar olarak oynabilmektedir.
3-4 yaş, 4-6 yaş, 6-8 yaş, +8 yaş grupları ile şekillenen akıl zeka oyunları Strateji oyunları, Rakip oyunları, Grup oyunları, Sözel oyunlar gibi içeriklere ayrılmıştır.

 

Adana – Feke Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi Kazanımları

İnsanların algı düzeyleri ve öğrenme biçimleri kendi içinde farklılık gösterir. Deneyimleyerek, izleyerek yada okuyarak öğrenebiliriz. Bireylerin öğrenme biçimlerini ne kadar küçük yaşta fark edilirse hayatın her alanında başarılı ve mutlu olma şansını o kadar kolay olmaktadır. Zeka ve akıl oyunları çocukların bilgi ve beceride ki gelişimlerini ortaya çıkaran üç temel alanı aktive etmektedir. Bunlar; bilişsel (zihinsel aktivite), duyuşsal (duygusal aktivite) ve psikomotor (fiziksel aktivite) alanlardır.

 • Bilişsel düzeyde kazanımlar

Çocukların sayı, şekil, renk gibi kavram bilgileri edinme, gruplama, sıralama, uygulama, analiz, sentez ve değerlendirme becerini geliştirerek zihni aktif ve zinde tutar, planlı davranma, çok yönlü düşünmeyi sağlar. Odaklanamama sorununu da bertaraf eder.

 • Duyuşsal düzeyde kazanımlar

Özellikle rakip ve grup oyunları sosyalleşme, öz güven, kurallara uyum, değerlere saygı, sabır, iletişim becerilerini geliştirir. Sorumluluk alan, kendini iyi ifade eden, uyumlu, hayatta yenilmenin de kazanmanın da var olduğunu bilen, yılmadan mücadeleye devam eden bireyler olmasına katkı sağlar.

 • Psikomotor düzeyde kazanımları

El-göz koordinasyonu, dikkat, denge, tepki hızını ayarlama becerilerini geliştirerek çocukta var olan potansiyeli açığa çıkarıp geliştirmesine katkı sağlar. İyi bir cerrah ya da sanatçı psikomotor becerileri gelişmiş insanlar arasından çıkmaktadır.

Adana – Feke akıl ve zeka oyunları eğitimimizle çocukların yetenekleri keşfedilecek, eksik yönleri fark edilip geliştirilmesi adına eğitim planlaması yapılacaktır. Amerika’da Berkley Üniversitesi’nden Dr. Slivia’nın zeka ve akıl oyunlarının çocukların beyinsel gelişimine olumlu etkisi üzerine yaptığı araştırmada, haftada iki kez, 1-2 saat zeka oyunu oynayan çocukların IQ puanlarında yaklaşık 13 puanlık bir artış gözlemlenmiştir. Adana – Feke Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesi olarak planlamamız çocuklarımıza 2 saat akıl zeka oyunları oynatarak hem eğlenerek öğrenmelerini hem yeteneklerini geliştirmeyi hem de zekalarını geliştireceğiz.

 

Adana – Feke Akıl Zeka Oyunları Atölyesinin Faydaları

 • Zekayı aktif tutarak öğrenmeyi kolaylaştırır.
 • Planlı hareket etme becerisi kazandırır.
 • Öngörüyü güçlendirir.
 • Yeni yetenekler edinmeyi sağlar.
 • Unutkanlığa iyi gelir.
 • Konsantrasyonu yükseltir.
 • Çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneğini geliştirir.
 • Yeteneklerin sınırını tanımayı sağlar.
 • Araştırmacı yeteneğini geliştirir.
 • Ezbercilikten uzaklaştırarak araştırmacı bir kişilik kazandırır.
 • Başarısızlıklarda yılmamayı ve tekrar denemeyi öğretir.
 • Kuralları anlamayı ve öğrenmeyi sağlar.
 • Sistemli düşünme alışkanlığını kazandırır.
 • Boş vakitlerin hem eğlenme hem de öğrenme ile geçmesini sağlar.

Adana – Feke Akıl Zeka Oyunları Atölyesinde ki eğitimlerimiz ile neden sonuç ilişkisini kavrayan ve problem çözme yeteneği kazanan çocuklar gerçek hayatta daha başarılı olarak hayatlarına devam etmektedir. Ezbercilikten uzaklaşan ve araştırmacı olan çocuk, okul hayatında daha başarılı olmakta ve yeteneklerinin sınırlarını zorlayarak yeni yetenekler kazanmaktadır.

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code