Adana – Aladağ Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi Yorum Yap

Adana – Aladağ Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi olarak çocuklarımızın beyin kapasitesini geliştirmek amacıyla dikkat ve zeka geliştirici eğitsel oyunlarla Adana – Aladağ’da Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesini çocuklarımızın hizmetine sunmanın onuru içerisindeyiz. 5-8 ve 9-12 ve 12+ yaş grubundaki çocuklarının gelişimini desteklemek isteyen tüm ebeveynleri Adana – Aladağ Zeka ve Yetenek Geliştirme Atölyesine bekliyoruz.

Adana – Aladağ Akıl Zeka Oyunları Atölyesinde oynatılacak dikkat ve zeka oyunları ile çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme, mantıksal bütünleme, görsel – uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayacak aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştirecek ve kinestetik alanda uygulamalarına imkan sağlayan oyunları öğrenecekler.

Adana – Aladağ Akıl Zeka Oyunları Atölyesinin Hedefleri

  • Çocukların dikkat ve zeka becerilerini geliştirmek
  • Hafızalarını kuvvetlendirmek
  • Motivasyon ve öz güvenlerini artırmak
  • Kaygı gibi zorlayıcı duygular ile baş etme becerilerini desteklemek
  • Ders ve aktivitelerde ki performanslarını artırmak
  • Dikkatsizlikten dolayı yaptıkları hataları azaltmak
  • Keyifle öğrenmelerini sağlamak

Adana – Aladağ Akıl Zeka Oyunları Atölyesinin Kazanımları

Berkeley üniversitesinde çalışan nörolog Dr. Silvia Bunge yaptığı bilimsel araştırmalar sonucunda çocukların haftada iki kere 1-1.5 saat oynadığı akıl zeka oyunlarının çocuklarının IQ sunda ortalama 13 puan artış olduğunu gözlemlemiştir. Bu artışa sadece 24 saatlik oyun oynama süresi sonunda ulaşılmıştır.

Çocuklarının mevcut kapasitesini ortaya çıkarmak isteyen ve farklı becerilerini geliştirmek isteyen ebeveynler siz de Adana – Aladağ Akıl Zeka Oyunları Atölyesine gelerek çocuklarınızın bu gelişimini sağlayabilirsiniz. Çocukların hafıza, stratejik düşünme, görsel zeka, mantıksal düşünce, inovatif düşünce, davranış becerilerini farklı akıl ve zeka oyunlarıyla güvenli bir şekilde geliştirebilme imkanına sahip olursunuz.

Zeka oyunları sayesinde çocukların beyninin yüksek performans göstermesi mümkün. Bu şekilde de daha mantıklı ve daha isabetli kararlar alabiliyorlar. Zeka oyunları sayesinde çocuklar kavrama, bilinçaltında etken tanıma ve anlama becerileri hızlanabilir. Bunu belirtirken şunu da söylemek gerekiyor. Zeka oyunları bazen tek başına, bazen de bir grupla oynanmalıdır. Her iki şekilde de zeka gelişimine etkisi son derece yüksektir. 

Adana – Aladağ Akıl Zeka Oyunları Atölyesinde çocukların zeka oyunlarıyla birlikte dikkat, odaklanma ve konsantrasyonu artarken motive olurlar. Çocukların iletişimi gelişir, etkin çalışma yöntemleri geliştirme becerisi artar.

Akıl ve zeka oyunlarının sihirli dünyası ile çocukların geleceğe dönük tahmin ve projeksiyon yapma becerileri de artacak, eğitim ve öğrenim hayatıyla ilgili daha iyi seçimler yapacak ve daha iyi arkadaşlar edinecekler.

Adana – Aladağ Akıl Zeka Oyunları Atölyesi olarak çocuğun detaylarda kaybolmayıp tümü yani bütünü görebilme yeteneğinin artmasını sağlayacaktır. Çocuğunuzun zeka ve akıl oyunlarıyla desteklenen beyni, tüm becerileri daha kolay ve daha kısa zamanda kavrayacaktır. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X