Paylaş:
Öğrenci Koçluğu ve eğitim danışmalığı eğitimi

Öğrenci koçluğu eğitiminin öğrenciye katkıları öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek olma olarak örnekleyebiliriz. 

Koç, öğrencinin, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlemesinde çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunmasına yardımcı olur, içsel dünyasında farkındalığını artırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yöntem ve yön gösterir. 

Öğrenci koçu ile çalışan örencinin kendisini tanıması, yönetebilme becerisini geliştirme, kendine uygun hedefler seçebilme, belirlenen hedeflere ulaşmak için doğru bir strateji belirleyebilir. İstek ve ihtiyaçlarını doğru bir biçimde belirleme, sınırlayıcı düşünce kalıplarından kurtularak olumlu düşünce kalıpları geliştirebilme, etkin çalışmayı öğrenmesine yardımcı olur. Ayrıca zaman yönetimini gerçekleştirebilme, etkili bir program oluşturabilme ve bu programa uyma disiplini geliştirmesini sağlama, doğru soruları sorma becerisini geliştirerek farkındalığını arttırır, böylelikle güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını sağlar. Ailesi, arkadaşları, öğretmenleri ve çevresindeki diğer tüm bireylerle etkin bir paylaşım ve iletişim ortamının oluşturulmasına yardımcı olma, dersleri, eğlence isteği ve hobileri arasında denge kurabilmeyi öğrenmesini ve uygulayabilmesini sağlar. Ve böylelikle daha dengeli, mutlu, öz güvenli, başarılı olmasının yollarını açar.

  • Öğrencinin okul başarısını artırmayı,
  • Kendine uygun hedefler seçmesini,
  • Etkin çalışmayı öğrenmesini,
  • Zamanı önceliklerini seçerek kullanmasını,
  • Güçlü yönlerini açığa çıkartması ve kullanmasını,
  • Doğru iletişim kurmasını,
  • Kendine güvenini geliştirmesini öğrenci koçluğu eğitimi ile mümkün olmaktadır.

Keyifli olarak başarıya odaklanmak isteyen, sınav stresi ve kaygısı yaşayan, kontrol gücü eline almak isteyen, hedefinizi netleştirmek ve ne istediğinize tam olarak karar vermek isteyen öğrenciler öğrenci koçu ile çalışarak bu becerilere sahip olurlar.

Her öğrencinin kendine özgü bir potansiyeli vardır. Öğrencinin kendine ve öğrenme yeteneğine güvenmesi sağlanarak potansiyelini ortaya çıkarmak öğrenci koçluğu çalışmasının özünü oluşturur.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da aşağıdaki linke tıklayarak eğitimimizi inceleyebilirsiniz.
 

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.