Paylaş:

Uyku Eğitimi Sertifika Programı Nedir ? 

Uyku Eğitimi Sertifika Programı bütüncül yaklaşımımız ve bilimsel verilere dayanan eğitimimiz ile siz de uyku danışmanı olabilirsiniz.
Uyku Eğitimi Sertifikası bebekleri ve çocukları sallama, emzirme, kucakta gezdirme gibi seçenekler olmadan kendi kendilerine nasıl uykuya dalabileceklerini öğretmek ve gece boyunca kesintisiz uyumalarını sağlamayı amaçlar. Uyku eğitmenleri sağlıksız uyku alışkanlıklarını daha alışkanlıklara dönüşmesini sağlar. Uyku eğitmenleri, problem yaşayan tüm bebek, çocuk ve yetişkinlerin uyku konusunda yaşadıkları zorlukların çözümü için kalıcı öneriler ve çalışmalar yapar.
Uykusuzluk, bebek ve çocuklarla ilgilenen bakım veren tüm bireyler için büyük bir problemdir. Özellikle yeni doğan bebeklerde görülen uyku sorunu, uyku eğitmenleri ile çözümlenmektedir. Uyku problemlerinin çözümünde başarılı sonuçlar alınan Uyku Eğitmenliği ile eğitime duyulan talep artmıştır.
Yaşam Boyu Eğitim Uyku Eğitimi Sertifika Programını tamamladığınızda ‘Uyku Eğitmeni’, ‘Uyku Danışmanı’ ya da ‘Uyku Koçu’ unvanını kullanabilirsiniz.
Uyku tüm bireyler için en önemli ihtiyaçtır. Daha rahat uyuma, uyuma ritmi ve süresi, rüyaların etkilerine uyku eğitimi ile siz de hakim olabilirsiniz.

Uyku Hijyeni

Rahat ve sağlıklı bir uyku için gerekli olan tüm şartların hazırlandığı kurallara Uyku Hijyeni denir. Rutinler gözden geçirilir ve olması gereken doğrular uygulanır. Kaliteli bir uyku ortamı sağlama amacı taşıyan düzenli bir uyku ritmi oluşturulur. Uyku eğitmenleri öncelikle uyku hijyeni odaklı çalışmaya başlarlar. Uyku Hijyeni ve uyku kalitesi arasındaki ilişkiyi düzenlemek de eğitmenlerin görevidir. Uyku eğitmenleri, kaliteli uyku hedefinize ulaştırdıktan sonra kurulan sağlıklı uyku düzenini uygun koşullarda nasıl korumanız gerektiğine dair çalışmalar düzenleyerek her birey için ayrı ve özel bir destek planı da oluşturur. Uyku Eğitimi Sertifikası sadece bebek ve çocukların uyku düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmaz. Psikolojik tekniklerde kullanılan yaklaşımlardan ayrı olarak Uyku Koçları, deliksiz uyku açısından en önemli olan dışarıdan bir etki gerekmeksizin dalabilmeyi öğretmeye çalışır. Bakım veren bireyin müdahale tekniği, çocuğun gelişim sürecindeki bütün devamlılığı etkileyeceğinden bu süreçte Uyku Eğitmenlerinden destek alınması önemlidir. Sağlıklı Uyku, Sağlıklı Anne, Sağlıklı Toplum üçgeni anlayışı ile Yaşam Boyu Eğitim’in üniversite işbirliği ile hazırladığı Uyku Eğitimi Sertifikası tüm bakım veren bireyleri ve Uyku Eğitmeni olarak kariyer adımı atmak isteyen tüm kursiyerlerimizi Uyku Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası programına katımalarını öneriyoruz.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Uyku Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara +90 542 336 10 07  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Uyku Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code