Paylaş:
Robotik ve Kodlama

Robotik ve kodlama eğitimi ile bilgisayara ne yapması gerektiğini söyleyen komutlar dizisi, teknoloji dilidir. Bilim ve teknolojiye öncelik veren şirket, kurum hatta ülkelerin rakiplerine göre bir değil birkaç adım önde olduğunu, dünyaya yön verebildiklerini görüyoruz. Teknolojiyi üretenlerle tüketenler arasındaki seviye farkı hızla artması ülkemizin gelecekte teknolojiyi üreten tarafta olma gerekliliğinin önemini artırmaktadır.   

Bazı ülkeler yavaş yavaş eğitim sistemlerini günümüzün ve geleceğin teknolojilerine göre şekillendirmeye başlasa da çoğu yerde hala temelleri 70-80 önce atılmış eğitim sistemleri aynen uygulanmaya devam ediyor. Bu da şimdiki çocukların okullarda aldıkları eğitimle dışarıda yaşadıkları hayat arasında büyük bir uçurum oluşmasına neden oluyor. Birçok ülke bunun farkına varıp gerekli adımları atmaya başladı. Kodlama eğitimi ve gelecek için önemi birçok toplum tarafından da önemseniyor. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilmesi geleceğimizin nasıl şekilleneceğini belirleyecektir. 

Teknoloji üretebilen donanımlı kişilere olan talep büyük oranda arttı ve dünya çapında mevcut sistemler bu talebi karşılayamamaya başladı. Üniversiteler artık bilgisayar bilimleri alanında daha fazla öğrenci istemektedir. İnternet, yazılım ve oyun şirketleri yazılımcıya ihtiyaç duymakta, Büyük şirketler kendilerine üretim sistemleri tasarlayabilecek çalışanlar talep etmektedir. Ülkeler artık yüksek teknoloji tabanlı girişimlere daha çok destek vermektedir. Bu ihtiyaçları karşılamak ise çocuklarımızı bilgisayar bilimleri ve kodlamayla erkenden buluşturmaktan geçmektedir. Çocukların geleceğe uyum sağlama, daha başarılı olabilmesi kodlama ve bilgisayar bilimleri eğitimine erkenden başlaması ile doğru orantılıdır.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası İçin Hemen Tıkla…

Robotik ve kodlama eğitimi ile hayatımızın her anına girmiş teknolojilerin, cihazların, yazılımların web sitelerinin vb.’nin nasıl çalıştığı, neleri temel aldığı, nasıl bir mantıkla ilerlediği konusunda bir fikir sahibi yapar. Böylece teknolojinin dünyaya yön verme, dünyada söz sahibi olmak için nasıl kullanıldığı bilmemizi sağlar.

Yapay zekanın temelini anlayabilmek için makine zekası ve bunun örneğin YouTube veya Google gibi yerlerde bizim ilgimizi çekecek tercihlerin karşımıza çıkarılmasında nasıl kullanıldığı bilgileri de kodlama eğitimiyle fikir sahibi olabilirsiniz.

Bilim ve teknolojinin daha önce hiç olmadığı kadar şekillendirdiği bir dünyada yaşıyoruz. Tüm bu teknolojinin temelinde bilgisayar yatıyor. Çocuklara erken yaşta kodlama eğitiminin temellerini vermek, içinde yaşadığımız dünyanın nasıl işlediği konusunda bilgi sahibi yapar. Yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretmeyen nesiller yetişmesini sağlayacak. Kodlama eğitiminin çocuklara yeni bir düşünme şekli ve problem çözme kabiliyeti kazandırmaktadır. Gelecekte, yapay zeka ile gerçek zekayı ayırt edebilen, riskleri önceden tahmin edip önlem alabilen, büyük görevleri küçük parçalara bölüp verimli çalışabilen, karmaşık problemleri araştırıp çözebilen nesiller yetiştirmek robotik ve kodlama eğitimi ile mümkün olacaktır.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifika Programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.