Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı
- 36%

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı

Orijinal fiyat: 1,950.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,250.00 ₺.

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı Eğitiminin Amacı

Orijinal fiyat: 1,950.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,250.00 ₺.

Adet
Sepete Ekle
Kategoriler:

Açıklama

TIBBİ SEKRETERLİK SERTİFİKA PROGRAMI

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı Eğitiminin Amacı

  • Tıbbi sekreter olarak çalışan ya da çalışmak isteyen, alan değiştirmek isteyen, yeteneklerini geliştirmek ve daha etkili çalışmak isteyen sekreterler ve sekreter adayları için tasarlanmıştır. Sekreterlik mesleği bir taraftan sekreterlik mesleği ile ilgili uzmanlık bilgilerini – alan bilgisi – diğer taraftan da sekreterlik bilgisi ile ilgili diğer bilim dallarına ilişkin bilgileri içeren bir meslektir. Sekreterlik mesleği aynı zamanda gelişen teknolojiyi ve piyasa koşullarını sürekli öğrenme ve uygulamayı gerektiren bir meslektir.
  • Eğitimin Süresi: Eğitim Toplam 540 Saattir.

Meslek Tanımı

  • Mesleki tanım itibariyle Tıbbi Sekreter; sağlık kurum ve kuruluşlarında, rapor, hasta işlemleri, evrak, istatistik ve kodlama, yazışma ve arşiv hizmetlerini yürüten, tıbbi bilgileri toparlayıp tıbbi dokümana dönüştürme bilgi ve becerisine sahip olan sağlık personelidir.

İstihdam Olanakları

  • Tıbbi sekreterler istihdam edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Sağlık hizmeti sunan kurumlar başta yataklı tedavi kurumları olan hastaneler (Genel, özel dal, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri vb.), Hemşirelik Bakım, Geriatri merkezleri ve Evde Bakım Merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunan (doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri) gibi sağlık birimlerince sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı laboratuarlardır. Tüm bu sağlık kuruluşlarında tıbbi dokümantasyon işlevi söz konusudur.

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı Eğitim Süresi ve Şekli

  • Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 20 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’ na Kimler Katılabilir?

  • Eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir. 

Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika