0 yorum
Paylaş:
Öğrenci Koçluğu ve eğitim danışmalığı eğitimi

Öğrenci koçluğu eğitim danışmanlığı eğitimi, öğrencinin sahip olduğu potansiyeline nasıl ulaşacağı ile ilgili bir farkındalık oluşturarak, potansiyelini amaçlarında nasıl kullanacağını öğretir. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi ile kendini tanıma sürecinde güçlü yanları ve iyileştirilmesi gereken yönleri tespit edilirken, yaşam amacı belirleme, verimli ders çalışma teknikleri, öğrenme stratejileri, hafıza teknikleri, hızlı okuma gibi yetenek ve becerilerini geliştiren bireysel çalışma metotlarını kullanmayı öğretir. Öğrenci koçu, öğrenciyi sahip olduğu ve kullanılmayı bekleyen muhteşem öz kaynakları ile buluşturarak, en iyi olabileceği gerçek potansiyeline ulaştırmak için destek olur.

Öğrenci koçunu öğrenciyi amaçları için yol haritasını çizdiren, yönünü bulmak için pusula veren, karşılaştığı durumların kendi başına da üstesinden gelebilmesi için beynini etkin kullanabileceği güçlü teknikler ile donatılmış bir alet çantası sunan yardımcı bir yol arkadaşı olarak düşünebiliriz.

İnsan beyni bir bilgisayara benzer. Bilgisayarın mekanik ve elektronik parçalarına donanım, çalışmasını sağlayan yazılımlara ise programlar diyoruz. Donanımımızı etkin bir şekilde kullanabilmek için, işletim sistemine amaçlarınıza göre ise grafik programına ve kullanım kılavuzuna ihtiyaç vardır. Beynimiz de bilgisayara benzer şekilde yaratılış teknolojisi açısından, son model bir donanım ve yetenek programları ile yüklü gelmektedir. Her öğrencinin beyninde duygu yönetimi, motivasyon, hızlı düşünme, güçlü hafıza, hızlı okuma programları vardır. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanını tamda bu noktada  beyni etkin kullanma kılavuzu olarak tanımlayabiliriz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Programına Katılmak  İçin Tıklayın.

 • Kendini daha iyi tanımak ve öz potansiyellerine ulaşmak isteyen öğrenciler
 • Okul başarısını artırmak isteyen öğrenciler
 • Verimli ders çalışma tekniklerini ve etkin çalışmayı öğrenmek isteyen öğrenciler
 • Sınav kaygısını yenmek isteyen öğrenciler
 • Sınav stresi. kaygısı yaşayan öğrenciler
 • Güçlü yönlerini açığa çıkartmak ve kullanmak isteyen öğrenciler
 • Hafıza teknikleri ile dersleri hızlı ve kolay hafızasına almak isteyen öğrenciler
 • Yeteneklerine uygun meslek seçimi yapmak isteyen öğrenciler
 • Daha fazla özgüven kazanmak isteyen öğrenciler
 • Doğru iletişim tekniklerini öğrenmek isteyen öğrenciler
 • Anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenmek isteyen öğrenciler
 • Ders çalışmayı eğlenceli, keyifli bir hale getirmek isteyen öğrenciler
 • Kendine uygun gelecek hedeflerini belirlemek ve yaşam amacını farkında olmak isteyen öğrenciler için öğrenci koçu ve eğitim danışmanı aranan bir kılavuzdur.  

Öğrenci kocu ile öğrenci okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenler. İçsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı da artar. Yeni bakış açılarını geliştirerek kendini daha iyiye taşımanın çözüm yollarına odaklanmayı öğrenir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da aşağıdaki linke tıklayarak eğitimimizi inceleyebilirsiniz.
 
 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

X