Paylaş:
Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi aile bireylerine farkındalık kazandıracak birbirleri ile daha iyi iletişim kurabilmeleri için yardımcı olabilir. Aile bireylerinin kendi içlerinde yaşadıkları sorunlarla başa çıkabilmek ve çözüm üretebilmeleri için mutlaka konuya vakıf danışmanlardan destek almaları gerekmektedir. Aile ve Yaşam Koçluğu   ile kişilerin aile ve toplumsal ilişkilerini güçlendirebilecek daha sağlam bir aile hayatı oluşturulmasında destek olacak danışmanlar yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. En uygun aile ve yaşam danışmanlığı eğitimi sertifika programı ile aile içerisinde oluşabilecek sorunların neler olduğunu ve buna yönelik çözüm yollarının nasıl olduğunu bir aile ve yaşam danışmanının bu konuda ilerleme süreçlerinin neler olduğu konusunda eğitim görmektedirler.

Ülkemizde ve dünyada çeşitli sorunlardan kaynaklanan mutsuz aile fertleri gün geçtikçe artmaktadır. Bundan doğan sorunlar büyüyerek aile içerisinde çeşitli sıkıntılara yol açmaktadır. Buna bağlı olarak en uygun aile ve yaşam koçluğu eğitimi büyük ilgi görmektedir. Aile ve Yaşam Koçları bu sorunlarla uğraşan bireylere gerekli desteklerini ve yönlendirmelerini yapmaktadırlar. En uygun aile ve yaşam koçluğu eğitimi sertifika programı ile bireylerin daha başarılı ve mutlu bir hayat sürebilmeleri için yaşama sevincini ve mutluluğunu arttırmaya, kendi kaynaklarına yönelme ve bunları hedef ve istekleri yönünde kullanmasına destek sağlayan süreç oluşturmaktır.Aile ve yaşam koçluğu bireylere doğru sorular sormayı danışanlarını doğru yönlendirmelerini sağlar. Danışanlarının kendilerinden istediği tek şey sevilmek, güven, anlayış ve her şeyden önemlisi anlaşılmaktır. Almış olduğunuz bu eğitim sayesinde iyi birer dinleyici olacaksınız. Hayatlarımızda empati kurmanın nasıl bir şey olduğunun farkına varıp kendimizi karşımızdaki kişinin yerine koyarak onların ruh hallerini daha iyi tanımlamamızı sağlayacaktır.

Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

  • Yaşam alanlarının gelişmesini ve değişmesinin isteyenler
  • Aile ve yaşam koçluğu sertifikası programına Psikologlar
  • Rehber öğretmenleri
  • Branş öğretmenleri
  • Aile ve yaşam koçluğu sertifikasına Koçluk alanında kariyer yapmak isteyenler
  • Aile içerisinde sıkıntılarını çözmek ve kaliteli bir yaşam sağlamak isteyen
  • Aile ve yaşam koçluğu hizmeti vermek isteyen
  • Aile ve yaşam koçluğu sertifikasına Hayata karşı öz güveni yüksek bireyler olmak isteyen herkes eğitime katılarak aile ve yaşam koçu olabilir.

Sizlerde Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası programına dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aile ve Yaşam Koçluğu Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.