Paylaş:
cinsel terapi uzmanlığı eğitimi

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Cinsellik, cinsel gelişim, cinsel kimlik, cinsel yönelim, parafililer, cinsel istismar ve cinsel işlev bozuklukları tedavisi alanında cinsel terapistlerin yetiştirilecektir. Ayrıca toplumun cinsel terapi konularında bilgilendirmesinde görev alacak sağlık ve ruh sağlığı profesyonellerinin özel bir eğitim almasını sağlanacaktır.

Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisi olarak tanımlanmaktadır.

Cinsel Terapi Eğitimi ile katılımcılar, cinsel sorun ile başvuran bireylere uygun tanısal değerlendirmeyi, klinik önemini, cinsel soruna yönelik bilgilendirme oturumlarını, cinsel sorunlara müdahaleyi, sorunun tedavisi konusunda yönlendirme ve bilgilendirmeleri yapabilmeleri, bireylere yönelik cinsel eğitim programları düzenleme ve yürütmelerini (Bibliyo Terapi) ve cinsel soruna yönelik müdahaleyi sağlayacak bilgi ve becerinin kazandırılması amaçlanmıştır.

Eğitime katılan kursiyerler cinsel sorunlara yönelik müdahaleyi sağlayacak bilgi ve beceri kazandırılmaktadır. Cinsel terapi uygulayıcı sertifikası ile Cinsel Terapi Uzmanı olarak çalışabilmeleri için üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. 

Cinsel terapinin nasıl uygulanacağı, teknikleri alanlarında psikoloji danışmanlık ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini ve mesleki yeterliliklerini tamamlamaları hedeflenmektedir.

Cinsel istek Farklılıkları, Vajinismus, Ereksiyon (Sertleşme) Sorunları, Erken Boşalma, Ağrılı Cinsel İlişki gibi cinsel sorunların çözüm yollarını bu eğitimde bulabileceksiniz.

Cinsel Terapi Uzmanlığı

 • Cinsel Terapist mesleğin temel etik kurallarına uygun olarak açık görüşlü, cinselliğe olumlu bakan, tarafsız, hoşgörülü ,esnek ,yargılamayan, farklılıklara saygılı, kendi değerlerini yansıtmayan, bilgili, güvenilir biri olmalıdır.
 • Cinsel Terapi Uzmanı danışanlarına yetki ve özelliklerini açıkça ve doğru olarak anlatmalı danışanın menfaatini korumalıdır.
 • Cinsel Terapi Danışmanları tanı koymadan önce yeterli bir öykü almalı ve gereken tetkikleri yaptırmalıdır.
 • Cinsel Terapist uygulanacak tedavinin seçiminden sorumludur. Hastayı olası tüm tedavi çeşit ve olanakları konusunda aydınlatmalı ve fikrini almalıdır. Tedaviden önce söz konusu cinsel sorunun yapısı, uygulayacağı tedavinin özellikleri ve kuralları, bu sorun için uygulayacağı tedavinin etkinliği konusunda hastaya bilgi vermelidir.
 • Cinsel Terapi Uzmanı tedavi ya da danışma ilişkisi sürecinde danışana ait edindiği tüm bilgileri ve hasta ile mesleki ilişkisini yasal zorunluluk, hastanın ya da bir başkasının hayatına ya da güvenliğine ilişkin açık bir tehlike durumu dışında saklı tutmak zorundadır.
 • Cinsel Terapi Danışmanları terapide danışan ile arasında cinsel ilişki veya herhangi bir yakınlığa yer yoktur. Hastayla tedavi ilişkisi dışında ticari veya sosyal ya da herhangi bir başka ilişkiye girmemelidir.

Cinsel Terapi uzmanları bireylerin karşılaştığı cinsel sorunların çözümü esnasında uygulayacağı duygusal, bilişsel ve davranışçı terapi yöntemleri ile eşlerin cinsellik, cinsel anatomi ve fizyoloji, kadın ve erkek cinselliği konusunda bilgilendirilmeleri ve bu konuda farkındalıklarının oluşması sağlamaktadır. Ayrıca cinsellik konusunda bilinen yanlışlıklar düzeltilerek çiftin ilişkisinde cinselliğin ön plana geldiği yeni bir iletişim tarzı oluşturmalarına yardımcı olur.

Cinsel Terapi Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası Programına Kimler Katılabilir?

 • Hekimler,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik danışmanlar,
 • Sosyal hizmet uzmanları,
 • Hemşireler
 • Aile danışmanlığı eğitim almış olan meslek grupları ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes eğitim programına katılabilir.

İnsanın yaradılışından beri giderilmesi gereken acil temel ihtiyaçlardan birisi olan Cinsellik kişiler arası iletişimin özel bir ifade biçimidir. Bedensel, psikolojik, sosyal koşullardan etkilenen cinsellik alanında bireylere destek olmak ve aile kavramının bütünlüğünü korumak ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Cinsel Terapi Eğitimine hemen katılabilirler.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 542 336 10 07  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code