Paylaş:
Bartın Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi

Bartın Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi; Çocukların resimleri, çocukların davranışsal, psikolojik ve fizyolojik gelişmelerini izlemek açısından önemli bir veri olarak değerlendirilmektedir.

Bartın Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi Sertifika Programı sayesinde;

çocukların çizmiş oldukları resimlerin, kağıda yerleştirme şekline göre, sayfayı kullanış biçimine göre, yer yön şekline, mekan perspektif, orantı, renkler, realizm açısından, resmin içeriğine göre ve birçok resim özellikleri sayesinde bir resmi analiz ediyor olacaksınız.

Resim çocuğu tanımamızı, neler hissettiğini, neler yaşadığını, duygularını düşüncelerini, aileye ve sosyal çevreye bakış açısı hakkında bize önemli ipuçları verir.

Resim bilinç düzeyi ile bilinç altı düzeyinin ortak ürünüdür. İnsanlar her yaşta özellikle çocuklukta duygularını, kaygılarını resimlere yansıtırlar. Bundan dolayıdır ki resim içten gelen hikayedir. Resimler samimi bir şekilde kağıda çizgi olarak aktarılan duygu ve düşüncelerdir.

Bartın Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi Sertifika Programının Amacı

Çocukların serbest çizmiş oldukları resimler, iç dünyalarını yansıtması sebebiyle iyi analiz edildiklerinde çocukların gelişimleri hakkında önemli bilgileri sahip olunur.

Bartın Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Sertifika Programı ile çocuğun çizmiş olduğu resim aracılığıyla; çocuğu tanımak, anlamak ve duygu ve düşünceleri hakkında bilgi sahibi olma, çocuğun çizmiş olduğu resimleri, projektif testler aracılıyla değerlendirme ve analiz edebilme beceriniz gelişecektir.
Bartın Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi Sertifika Programı ile resimlerin, kağıda yerleştirme şekline, sayfayı kullanış biçimine, yer yön şekline, mekan perspektif, orantı, renkler, realizm açısından, resmin içeriğine göre ve birçok resim özellikleri sayesinde bir resmi analiz edebilecek profesyoneller yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Aynı zamanda bu eğitimi alan kişiler çocuklarla daha kolay bir şekilde iletişim kurarak onların duygu ve düşüncelerini daha kolay bir şekilde anlamaları sağlanmaktadır.

Bartın Psikopedagoji AçıdanÇocuk Resimleri Analizi Eğitimi Sertifikası programına katılarak programını başarıyla bitiren kursiyerler Çocuğun resimlerindeki boyama işlemleri sonucu oluşan leke, çizgi ve şekillerin iletişimin belirtileri olduğunu yorumlayabilirler.

Bartın Psikopedagoji Açıdan Çocuk Resimleri Analizi İstihdam Alanları 

  • Bartın Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası ile Ana okulları ve kreşlerde,
  • Bartın Adana Psikopedagojik Resim Analizi Sertifikası ile Psikolojik danışmanlık merkezlerinde,
  • Bartın Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası ile Aile danışma merkezlerinde,
  • Bartın Psikopedagojik Resim Analizi Sertifikası ile Özel eğitim merkezlerinde,
  • Bartın Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası ile Hastane

gibi kurumlarda bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılıyla çocuğu tanıma, anlama, yorumlama bilgi ve becerisine sahip olur.

Bartın Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitim Sertifikası programı ile çocukların resimlerinden yola çıkarak çocuk hakkında bilgi sahibi olmak, onun sadece duyguları hakkında değil aynı zamanda zihinsel gelişimi hakkında da yorumlarda bulunmak konusunda yorumlama gücüne sahip olursunuz.

Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.