Paylaş:
Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitimi

Akıl ve zeka oyunları çocukların IQ oranlarını ve mantıklı düşünme, problem çözebilme becerilerini artırabilir. Çocukların teknolojinin her alanına kolayca ulaşabilmeleri nedeniyle zeka ve bilinç gelişimleri çok hızlı oluyor. Her şeyi çok kısa zamanda algılıyor ve farklı değerlendirebiliyorlar. Akıl ve zeka oyunlarının çocukların gelişimine etkileri çok önemli bir yer kaplamaktadır.

Her aile çocuğunun en iyi şekilde eğitim görmesini ister. Çocuklarının mevcut kapasitesini ortaya çıkarmak isteyen ve farklı becerilerini geliştirmek isteyen ebeveynler çocuklarıyla ilgilenirken akıl ve zeka oyunlarından rahatlıkla faydalanabilirler. Böylece çocuklarının hafıza, stratejik düşünme, görsel zeka, mantıksal düşünce, inovatif düşünce, davranış becerilerini farklı akıl ve zeka oyunlarıyla güvenli bir şekilde geliştirebilirler. Yapılan bilimsel çalışmalarda çocuklara haftada iki kere bir saatlik çeşitli akıl ve zeka oyunlarından oynamaları IQ puanlarında 13 puanlık artışla sonuçlandığı gözlemlenmiştir. Çocukların daha mantıklı düşünmeleri ise yüzde 32 değerinde artmıştı.

En uygun Fiyata Akıl Zeka ve Satranç Eğitimi Sertifikası

Zeka oyunları sayesinde çocukların beyninin yüksek performans göstermesi ve daha mantıklı ve daha isabetli kararlar alabilmesi mümkündür. Zeka oyunları sayesinde çocuklar kavrama, bilinçaltında etken tanıma ve anlama becerileri hızlanabilir. Bunu belirtirken şunu da söylemek gerekiyor. Zeka oyunları bazen tek başına, bazen de bir grupla oynanmalıdır. Her iki şekilde de zeka gelişimine etkisi son derece yüksektir. 

Akıl ve zeka oyunları sayesinde aileler çocuklarını daha iyi tanır ve çocuklarının farklı alanlardaki becerilerini keşfedebilir. Böylece, aileler de çocuklarını daha etkin yönlendirebilir hatta çok daha etkili bir iletişim içine girebilirler. Çocukların zeka oyunlarıyla birlikte dikkat, odaklanma ve konsantrasyonu artarken, hem motive olurlar, hem de ebeveyn çocukla birlikte kendini geliştirebilir. Çocuğuyla kurduğu iletişim gelişir ve karşılıklı daha anlayışlı bir dönem başlar.

Zeka ve akıl oyunlarının bir diğer önemi ise çocuğa her zaman daha etkin bir çalışma yöntemi sunmaktır. Her farklı oyunda çocuk kendisini tanır ve akranlarıyla birlikte kendisini değerlendirmeyi öğrenir. Her oyunda kendini nasıl geliştireceğini tanır ve anlar. Kendini kontrol etmeyi de öğrenir. 

Akıl zeka oyunları çocukların geleceğe dönük tahmin ve projeksiyon yapma becerilerini de artırıyor. Bu durumda da çocuk eğitim ve öğrenim hayatıyla ilgili daha iyi seçimler yapıyor. Daha iyi arkadaşlar edinmektedir.

Akıl zeka oyunları ile çocuğun detaylarda kaybolmayıp tümü yani bütünü görebilme yeteneğini artırır. Çocuklar özellikle de ülkemizde birçok sınav ve başarı kriteri içinde kaybolabiliyor ama aslında hedef tektir ve hedef birdir. Bu hedef, nihai başarı ve istenilen eğitime ulaşıp istenilen hayatı yaşamaktır. Bu nedenle çocuğunuzun zeka ve akıl oyunlarıyla desteklenen beyni, bu tür becerileri daha kolay ve daha kısa zamanda kavrayacaktır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Sertifika Programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da aşağıdaki linke tıklayarak eğitimimizi inceleyebilirsiniz.
 

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code