Paylaş:

Malatya Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren ÜniversitelerYaşam Boyu Eğitim olarak yaklaşık 150 farklı program ile (kişisel gelişim, meb  psikoloji ve mesleki eğitimler) 10 yılı aşkın süredir Devlet Üniversitesi işbirliği ile kursiyerlerimize online sistemle bulusturarak eğitimini tamamlayan kursiyerlerimize Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifikalarını adreslerine ulaştırdık.

Aile; Evlilik ve kan bağına dayanan, karı-koca çocuk ve kardeşler arasındaki ilişkilerin oluşturduğu toplum içindeki en küçük birliktir. Aile bir toplumun en temel toplumsal kurumlarından biridir. Toplumu ayakta tutan temel ögelerdendir. İnsan türünü üretmek ve sürdürmek gereksiniminden doğmuştur.

Gelişmekte olan ülkemizde ailelere rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunabilecek bireylerin bilinçli evlilikler, bilinçli aile oluşturmasına, ailenin uyum becerileri ve düzeninin sağlanmasında yardımcı olacak çocuklarında görülen davranış sorunlarında çözümüne katkı sağlayacak danışmanlara ihtiyaç artmaktadır.

  • Aile Danışmanlarına talebin son yıllarda hızla artması ile birlikte Nasıl Aile Danışmanı Olunur?
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler?
  • Aile Danışmanlığı Merkezi açabilir miyim? vb. soruların cevapları en çok aranan kelimeler arasında kendisine yer bulmuştur.

Aile, toplumun en küçük birimi olarak kabul edilen sosyal bir yapıdır. Aile danışmanı ailenin daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu olabilmesini sağlamak, aileyi oluşturan bireylerin problemlerini ana kaynağına inerek, bilimsel, kültürel ve psikolojik yönlerini araştırmak, bu problemleri ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir alandır.

Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifikanız ile Aile Danışmanlık Merkezi Açma Yönetmeliğini Okuyunuz…

Yaşam Boyu Eğitim sitemizden Malatya Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika programına dahil olan kursiyerler Aile Danışmanı unvanına sahip olabilme ya da Aile danışmanlığı merkezi açabilmeleri için 480 Saat Müfredata Uygun Sertifika sahibi olurlar.

DAHA MUTLU AİLE

Ailelerin daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı olabilmesini sağlamak, aile bireylerinin sorunlarının bilimsel olarak kültürel ve psikolojik yönlerini incelemek ve bu sorunları ortadan kaldıracak donanıma sahip olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda aile danışmanları olarak çalısabileceklerdir. 

Malatya Aile Danışmanlığı Eğitimi

Psikoloji, psikolojik danışma ve rehberlik, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi, sosyoloji, pratisyen hekim, psikiyatri hemşireliği alanlarında lisans mezunları eğitim programına katılarak program sonunda ‘Aile Danışmanı’ olarak alanda çalışma yetkinliğine sahip olacabileceklerdir.

Aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlar olabileceği gibi, tüm aileyi etkileyen ölüm, kronik hastalık, bir aile bireyinin evden ayrılması vb. yaşantılarda aile bireylerinin bunlarla baş edebilmesinde gerekli profesyonel desteği sağlamaktadır.

Ailenin yaşadığı sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktır. Aile üyelerinden herhangi birinin yaşadığı sorunun etkisi tüm aileyi kapsar ve çözüm sürecinde ailenin tümü belirleyici bir rol taşır.

İlişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olur. Eşlerin arasındaki sorunların çocuğu etkilemesi veya çocuğun yaşadığı fiziksel, psikolojik, eğitim sorunlarının aile içi dinamikleri etkilemesi kaçılmazdır.

Yaşanan bu sorunların çözümünde aile bireylerine psikolojik destek vermek, aile içi iletişimi güçlendirmek, aile bireylerini birbirlerine duyarlı olmalarını sağlamak aile danışmanlığının amaçlarını oluşturmaktadır.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika programına dahil olan kursiyerlerimiz Devlet Üniversitesi Onaylı Yönetmeliğe Uygun Sertifika Sahibi olurlar. 

Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler aracı kurumlar ile Online Eğitim Sistemi ile Müfreda uygun olarak hazırlanan eğitim programı sonunda Sertifika vermektedir.

Yaşam Boyu Eğitim Sitemiz üzerinden Malatya Aile Danışmanlığı Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 542 336 10 07 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası 480 saat

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code