Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi
- 29%

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi

Orijinal fiyat: 1,750.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,250.00 ₺.

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifikası olan kişiler;

Orijinal fiyat: 1,750.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,250.00 ₺.

Adet
Sepete Ekle

Açıklama

HASTA VE YAŞLI BAKIM EĞİTİMİ

  • Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Süresi: 560 saat Online eğitim ve sertifika
  • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Belgesi: Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika
  • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Saati: Dilediğiniz saatte İnternet başından
  • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Tarihi: her ayın ilk günü başlar

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifikası olan kişiler;

Huzur evlerinde,

Bakım evlerinde,

Evde hasta bakıcılığı

Hastanelerde çalışma imkanları sunulmaktadır. Çok Hızlı Sertifika Alma İmkanı.Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası

Yaşlılık hayatın olağan bir sürecidir. Yaşlılık engellenemese de yaşlanma ve yaşlılıktan kaynaklanan sağlık problemlerinin uzman bakıcılar tarafından kontrolünün sağlanması yaşlılık sürecinin rahat ve konforlu geçmesini sağlar. Değişen hayat standartları gereği, kadınlar da iş hayatına atılmak zorunda kalmıştır. Bu nedenle, evde yaşlılarımıza ve hastalarımıza bakacak bir bayanı her zaman bulamayabiliriz. Aslında, Yaşlı ve hasta bakımı ciddi bir profesyonel bir hizmet alımını gerektirse de ülkemizin maddi kısıtlılığı nedeniyle, insanlar aile büyüklerine kendileri bakmaktadır.

Felç, kanser, alzhemir gibi yatalak ve bakıma muhtaç ve kontrol edilmesi gereken yaşlı hastaların mutlaka ama mutlaka alanında uzman , deneyimli hasta ve yaşlı bakıcısı kişiler tarafından bakımları yapılmalıdır.

Hasta bakımı da en az yaşlı hastaların bakımı kadar zor bir meslektir. Hasta bakımı hizmetinin alınmasının şart olduğu durumlar, felçli her yaştan insanlar, kaza geçirenler, yatalak olanlar, ve diyalize giden hastalar olarak şimdilik sınırlandırabiliriz.

MESLEK TANIMI

Hasta Bakımı Elemanı : Hasta bakımı elemanının sahip olması gereken iletişim, temel sağlık ve hasta bakım hizmetleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Bu eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, hasta kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilen elemandır.

Yaşlı Bakımı Elemanı : Yaşlı bakımı elemanının sahip olması gereke iletişim, temel sağlık, vücut mekaniği ve yaşlının bakımı ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Bu eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; yaşlı kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, yaşlı kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilme becerisine sahip nitelikte kişiler olarak mezun olurlar.

EĞİTİM SÜRESİ VE ŞEKLİ

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

KİMLER KATILABİLİR?

Eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika