Samsun Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası

Samsun Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası Çocukların gelişimi için çok faydalı olduğu, özellikle 4-12 yaş arası çocukların mutlaka deneyimlemesi gerektiği uzmanlar tarafından son dönemlerde çok sık vurgulayan bir eğitim sistemidir. Bir çok okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, çocuk kulüp ve atölyelerinde bu eğitime ulaşabilirsiniz. Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Sertifika programına katılarak alacağınız Devlet Üniversite Onaylı Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikası ile bu okulların tamamında eğitmen olabileceksiniz.

Samsun Çocuk Yogası Uzmanlık Eğitimi ile, çocuklar öncelikle kendini tanımaya başlayarak vücudun da bulunan organlarını, kas kütlesini öğrenerek, hareket edebilme becerilerini geliştirmeye başlarlar. Sürekli okul da yada evde vakit geçiren çocuklarımız, spor aktivitesi yok ise fiziksel gelişimlerini istediği seviye de tamamlamaya bilir. Samsun Çocuk Yogası Eğitimi ile hem bu gelişimi sağlar hem de daha dik durma, doğru nefes alma, soğuk kanlı olma gibi teknikleri öğrenerek daha sağlıklı gelişim süreci geçirirler.

Samsun Çocuk Yogası Eğitimi, Amerika ve Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Çok kısa zaman da Ülkemizde de hemen her okulda bu tarz öğrenme modelleri uygulanmaya başlayacaktır.

Samsun Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Sertifika programına Okul Öncesi Öğretmenler, Orta Öğretim Öğretmenleri, Çocuk Gelişimi Mezunları eğitime katılmaktadırlar. Çocuğu olan her Anne-Baba hatta çocuk ile ilgilenen herkes  Samsun Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Sertifika programına katılabilir / katılmalıdır.

Samsun Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikası programı İçeriği

Koç Eğitim Sertifika sitemize girerek çocuk yogası uzmanlık eğitimine katılan kursiyerler;

 • SamsunÇocuk Yogası Eğitimi Sertifikası Çocuk yogası nedir?
 • Çocuk yogasının hedefleri, faydaları
 • Samsun Çocuk Yogası Eğiticiliği Yogada dikkat edilecek hususlar,
 • Yaş gruplarına göre yoga oyunları
 • Samsun Çocuk Yogası Uzmanlık Sertifikası Çocuk yoga yetişkin yoga farkı,
 • Yoga pozlarının Çocuk Yogasında uygulama teknikleri
 • Samsun Çocuk Yogası Uzmanlık Eğitimi Yoga da dikkat süreleri,
 • Çocuk yogası eğiticiliği dersine başlangıç nasıl yapılır? Eğiticiliğin sınıf düzeni nasıl olmalı
 • Yoga pozları ile hikaye kurgulanma, duygu ifade etme çalışmaları
 • Çocuklara uygun nefes çalışmaları
 • Çocuklara yoga sevgisi ve disiplini kazandırmanın yolları konularında bil ve beceri sahibi olurlar.

Samsun Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programına Uzaktan Eğitim Sistemiyle Katılmak Çocuk Yogası Eğitmenlik Sertifikası sahibi Olmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitime dahil olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Uzmanlık Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.