Paylaş:
Robotik ve Kodlama

Robotik ve Kodlama Eğitimi ile gelişen teknolojiye bağlı olarak bu teknolojiyi kullanabilecek, yeni teknolojik gelişmeleri sağlayabilecek, hızla değişen dünyamıza ayak uydurabilecek bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. Çocukların bu teknolojik değişimlerle çok hızlı tanışması ve teknolojinin olumsuz etkileri ebeveynleri kaygılandırmaktadır. Bu kaygı çocukların bilgisayar ve akıllı cihazlardan uzak durmasını sağlamamaktadır. Ebeveynler çocukların teknolojinin olumsuz etkilerinden korumayı, teknolojiyi amacına uygun, olumlu etki yaratacak, doğru hedef belirlemelerini bu eğitim ile sağlayabilmektedirler.

Çocukların ileride daha başarılı bireyler olması bu eğitim ile erken yaşta tanışmasıyla doğru orantılıdır. Erken yaşta robotik eğitimi alan çocuklar zihinsel gelişimi, problem çözme becerisi, iş planlanması, durumlar arası ilişki kurması ve yeni fikirler üretme konularında daha çok gelişim göstermektedirler. 

Eğitim sistemimizi ve öğretim modellerimizi günümüz şartlarına uydurma çabası, teknolojik nimetlerden daha çok faydalanma isteği, geleceğe yönelik nitelikli bireyler yetiştirme hayalleri, yeni stratejiler geliştirme gerekliliği bu eğitime ilgiyi dahada artırmaktadır. 

Son yıllarda ülkemizde ilk öğretim müfredatına robotik kodlama ders olarak girmesine rağmen çocukların bu eğitimle tanışması okul öncesi dönemde de mümkün hale gelmiştir. Özel olarak tasarlanan ve geliştirilen oyuncak ve oyunlar ile kodlamayla tanışan çocuklar, basit komutlarla kodlamayı öğrenmesi sağlanabilmektedir. Okul öncesi dönemde kodlama ile tanışan çocukların ortalama 10 yaşından sonra yazılım dili kullanarak kodlama yapma konusunda yeterliliğe ulaşabilmektedir. 

Robotik kodlama yeterliliğine ulaşabilen bireylerle birlikte sorgulayan, eleştiren, disiplin becerileriyle donatılmış nesiller hayalinin gerçekleşmesi de mümkün hale gelmektedir.

Ülkemizin bilim ve teknoloji ile yönetilmesi, gelecekte söz sahibi olabilmesi teknolojiyi tüketen değil üreten toplum olma alışkanlığı kazandırmakla mümkün olacaktır. Yaşam Boyu Eğitim olarak kapsamlı video eğitimlerimiz ile geleceğe ışık tutmak  için herkesi bu eğitimi almasını öneriyoruz.

Bu eğitimi ile çocuklarımız

  • Analitik düşünme 
  • Olay ve ya durumlar arasındaki ilişkileri görebilme
  • Yaratıcı düşünebilme
  • Problem çözme 
  • Sistematik düşünme becerileriyle geleceği hayal etmekten çok kurgulayan bireyler olacaklardır.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifika Programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.