Robotik Kodlama Sertifikası İle Neler Yapılabilir

Robotik Kodlama, makinelerin genel olarak makine ve kontrol sistemi, elektronik, bilgisayar ve uzay bilimini içeren ortak iş yerinde ihtiyaç duyulan tüm yazılım kodları ile çalışma yeteneğidir. Mekanizmaların tasarımını kontrol altında tutmak için, elektronik ekipman yapı sistemleri eklemek , yerleştirilmiş bir dijital ortamı kontrol edebilmek ve bir ortam bölgesinde belirli koşullarda çalışabilmek için gerekli kodlar vardır. Robotik Kodlama Sertifikası ile Neler Yapılabilir konusuna ise yazımızın ilerleyen kısımlarında değineceğiz.

Robotik Kodlama Eğitimi Kaç Yaşında Başlar ?

Genel olarak, çocukların okumayı ve yazmayı öğrendiği 5 ila 7 yaş aralığı, kodlama öğretimi için uygun kabul edilir. Özellikle başlı başlına bir kod çözmek ve yaratıcı becerisi olan okuma ve yazma eylemi, daha iyi bir teknik kodlama eğitimine başlayabilmek için oldukça iyi bir fırsat olanağı sağlar. Bu bağlamda, Birleşik Krallık 2014’ten bu yana, 5 yaşına ulaşmış tüm çocuklara Robotik Kodlama Eğitimi sunmuştur.

Robotik Kodlama Öğrenmenin Çocuklara Faydaları

  • Analitik düşünme yeteneği kazandırır.
  • Olay veya durumlar arasındaki bağlantıları görebilmesini sağlar.
  • Yaratıcı düşünmesine destek olur.
  • Problem çözme becerisini artırır.
  • Sistematik düşünmesini sağlar.
  • Makinelerin çalışma mekanizmasının mantığını kavramasına yardımcı olur.

Robotik Kodlama Sertifikası ile Neler Yapılabilir konusuna gelecek olursak; tüm bu becerileri çocuklara öğretebilmek için Robotik Kodlama Sertifika programına katılmanız gerekmektedir. Başarı ile tamamlanan eğitimin ardından aldığınız sertifika ile eğitmen olma şansına sahip olacaksınız. Aldığınız bu belge ile tüm kamu ve özel kuruluşlarında Robotik Kodlama Eğitmeni olarak çalışma şansınız olacaktır. Öğrencilerinize vereceğiniz eğitim ile tüm Avrupa’da ana dersler içerisinde gösterilen bu dersi sizler öğreteceksiniz. Meb’ de öğretmen olarak çalışan kişiler ise okullarında ve halk eğitim merkezlerinde bu alanda kurs açma imkanı bulacaklar. Vereceğiniz eğitimler ile çocukları teknoloji çağına hazırlayacaksınız. Bu alanda artan çalışmalar ile yaygınlaşan Robotik Kodlama günümüzde çok fazla duyulmaya başlanmıştır.

Siz de eğitmen olma fırsatını yakalamak için Koç Eğitim Sertifikaya başvurabilirsiniz. Üniversite ve e devlet onaylı Robotik Kodlama Sertifikanız ile bu imkanı kaçırmayın. Detaylı bilgi ve kayıt işlemlerimiz için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Whatsapp hattımızda yazabilir, telefon numaramızı arayabilir veya arama talebi oluşturabilirsiniz. Kaliteli eğitim programlarımız ve üniversite onaylı sertifikalarımız ile Koç Eğitim Sertifika olarak sizlerleyiz.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Robotik Kodlama Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X