Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Kodlama bilgisayarla nasıl etkileşim kurduğumuz, video oyunları vb. oluşturmak ve çalıştırmak için kullandığımız şeydir. Kod yazmayı öğrenmek, bilgisayarın dilinden anlamamızı sağlamaktadır. Uygulama zor olarak görünse de ilerleyen teknoloji sayesinde olabildiğince çocukların anlayabileceği ve mantığını kavrayabileceği bir şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır. Kod yazarken kişi robota hangi hareketleri yerine getirmeleri gerektiğini söylemek için hem eleştirel hem de yaratıcı düşünmelidirler ve ayrıca kodun doğru olduğundan emin olmak zorundadırlar. Çünkü ufak bir yerde yapılan kodlama hatası robotun hareket etmemesine neden olmaktadır. Bir kod parçasının düzgün ve daha sık çalışmaması için kesin ve spesifik olması gerekmektedir. Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi ile bireylerin yaratıcılıkları gelişmektedir, küçük çocuklara dijital teknolojiyi tüketmeleri için güç vermektedir. Aynı zamanda bu teknolojinin yapımcısı olurlar. Sadece bir oyun oynamazlar oyun tasarlama aşamasına gelebilirler.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitiminde bireyler robotik üzerinden kod yazmayı, bireyleri stem alanlarına kodlama ve programlama ile dahil etmenin en iyi yollarından biridir. Robotik kodlama bireylere problem çözme, ekip duygusu ile iş birliği yolu ile azim becerileri kazandırmaktadır. Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi ile bireyler pratik düşünme becerileri kazanmayı, odaklanabilmeyi ve hayal gücünü geliştirmeyi sağlamaktadır. Robotik kodlama sertifika programı ile kodlama mantığına erişip robot tasarlama aşamasına geçmektedirler. Robotik kodlama bireylerin görev tamamlanana ve robotun hareketleri başlangıçta amaçlandığı gerçekleştirilinceye kadar deneme yanılma yolu ile düşünmelerini gerçek bir şekilde görmelerini sağlar. Robotik kodlama hızla artan talep doğrultusunda bu alana duyulan merak ve ilgi de artmaktadır. Eğitim kurumlarının programlarına aldığı robotik kodlama bu alanda eğitmen yetişmesinin de önünü açmış olmaktadır.

Robotik Kodlama İstihdam Alanları

  • Tüm özel okullarda robotik kodlama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz
  • Halk eğitim merkezlerinde robotik kodlama kursu açabilirsiniz
  • MEB de öğretmenlik yapan bireyler kendi okullarında egzersiz açabilirler
  • Çocukların gelişimlerine destek çıkan çocuk atölyelerinde robotik kodlama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz
  • Satranç merkezlerinde çalışabilirsiniz
  • Robotik kodlama dersi veren merkezlerde çalışabilirsiniz
  • Çocuklarını dijital ortamlardan bağını kaliteli bir zaman geçirmek isteyen ebeveynler için en uygun eğitim programıdır.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X