Paylaş:
Robotik ve Kodlama

Robot: Sensörler yardımı ile ortamı algılayabilen ve algıladığı durumu yorumlayıp uygulamaya geçilmesini sağlayan aygıtlara verilen addır.Robotik: Elektronik devreler yardımı ile kodlama dili kullanılarak istenilen şekilde komut verme işlemine denilmektedir. Makine kontrol sistemi ve hayatımızın birçok alanında hayatımızı kolaylaştırmak için büyük bir olanak sağlamaktadır.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi ile teknolojinin sürekli geliştiği ve ilerleme kat ettiği dönemimizde kodlama mantığını algılayabilmemizi ve ihtiyaç duyulan alanlar da rahatlıkla kullanabilmemizi sağlamaktadır. Birçok ülke kodlama tekniğini küçük yaştan öğretmeye ve robotik kodlama mantığını çocuklara aşılayarak hem onların girişimci olmalarını hem de teknolojiyi daha da geliştirebilmeleri için büyük fırsatlar sunulmaktadır. Ülkemizde ise yavaş yavaş önemi ve mantığı algılanmakta ve artık birçok okulda eğitim içeriğine alınmaya başlanmaktadır.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimi ile çocuklar sistematik düşünme yöntemini, hayal gücünü geliştirebilmeyi ve çevresine yapılan tüm işlere karşı eleştirel bir gözle bakabilmeyi sağlamaktadır. Robotik kodlama da kursiyerlerimiz robotik kodlamanın en alt seviyesinden öğrenmeye başlayacaktır. Bilgilerinin üstünde ekleyerek devam edecek bir eğitim süreci yer alacaktır. Teknolojinin hızla ilerlemesinden doğan bu alanlara talep aynı zamanda kişinin kendisini geliştirmesine ve kariyer merdivenlerini hızla çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Robotik kodlama sadece aldığın eğitimle kalmayıp kişinin devamlı kendisini geliştirmesi ile bir şeyleri başarabilmenin yoludur. Hızla değişen ve gelişen teknolojiye ancak ve ancak kendini geliştirerek ve devamlı bir araştırma içerisinde yer alarak bu alanda katkı sağlayabilirsiniz. Online olarak verilen Robotik Kodlama Eğitmenlik Eğitimine katılan kursiyerlerimize kişiye özel açılacak panelin içerisinde eğitim videoları, dokümanları ve sınavı yer alacaktır. Eğitimini tamamlayıp sınav notunu oluşturan kursiyerlerimizin devlet üniversitesi onayı sertifikaları kargo yolu ile kişiye teslimi sağlanmaktadır.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Sertifika Programı İstihdam Alanları

  • Robotik kodlama sertifikası alan kursiyerlerimiz tüm özel okullarda robotik kodlama eğitmeni olarak çalışabilir.
  • Halk eğitim merkezlerinde egzersiz açabilir.
  • Robotik ve kodlama eğitmeni olarak MEB de kurs ve egzersiz açabilir.
  • Çocukların gelişimi için çalışan tüm çocuk atölyelerinde
  • Satranç merkezlerinde
  • Robotik kodlama dersi verilen özel kurs yerlerinde
  • Çocukların dijital oyunlarla bağını koparmak isteyen ve bu alanda çalıma yapılacak alanlarda rahatlıkla sertifikalarınızı kullanabilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitmenlik Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.