Projektif Testler Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Ülkemizde ve dünya da en çok kullanılan testlerden bir tanesi olan Projektif Testler Eğitimi, değerlendirmeleri çok daha fazla yoruma dayanan bir testtir. Verilen yanıtlar kişinin korkularını, bilinçaltındaki kısmını ve iç dünyasını yansıtmaktadır. Kişi verdiği cevapların nasıl yansıtıldığını bilemez, projektif testlerde genelde kişiye bir resim veya şekil gösterilir ve gördüğü şeyin kendisine ne hatırlattığı veya ne düşündürdüğü sorulur. Projektif Testler Eğitimi değerlendirmelerin başında tematik algılama testi ve cümle tamamlama testleri gelmektedir. Çizime dayalı bir çocuk çiz, bir aile çiz gibi çizim testleri sıklıkla kullanılmaktadır. Yapılan bu değerlendirmelerin bazıları çocuklara yöneliktir. Çocuklarla ilgili değerlendirmelerde projektif uygulamalar büyük avantaj sağlamaktadır. Çocuk kendisini ifade etmekte zorlandığı zaman resim çizerek cümle tamamlayarak, hikaye kurgulayarak vb. değerlendirmeler aracılığı ile kendisini çok daha iyi ifade edebilir. Koç Eğitim Sertifika ile eğitime dahil olabilir eğitimin sonunda almış olduğunuz Projektif Testler Sertifikası ile testi uygulama yeterliliğine sahip olursunuz.

Projektif testler sertifikasına sahip kişiler testi çocuklara uygulayabilecek değerlendirmelerini yapıp rapor hazırlayabileceklerdir. Bu test çocukların kendilerini, duygularını, aile ve çevresini nasıl algıladıkları hakkında gerekli bilgiyi edinilmesini sağlayacaktır. Projektif Testler Eğitimi ile testlerin tanıtılması, anlatılması ve nasıl uygulaması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar. Eğitimini tamamlayan bireyler projektif testler sertifikasını alarak gerekli kurumlar da iş hayatına atılabileceklerdir. Projektif testler dolaylı bir yöntemdir, çocuk verdiği cevabın önemini bilmez. Evet- hayır gibi kısa cevaplar yerine çocuk sorulan tüm cevaplara özgür bir şekilde cevap verebilir ve kendi düşüncelerini dile getirebilir.

Projektif Testler Sertifika Programı İçeriği

  • Children’sApperception Test (C.A.T) : Çocuklar için uygulanan sözel bir testtir. Bireysel olarak uygulanır. Zaman sınırlaması yoktur
  • Tematik Algı Testi ( T.A.T): 30 tane resim kartlarından oluşmaktadır. Resimler uyarıcı olarak kişide düşünmeyi canlandırabileceği kişiler arası ilişkileri kendine özgü biçimde alabileceği içerikte hazırlanmıştır
  • (F.A.T): Çocuğun aile içindeki terini belirleyen ailesi ile kurduğu ilişkiler hakkında bilgi veren bir testir.
  • LouisadüssPsikanalitikHikayeler Testi: 4-12 yaş arasındaki çocukların iç dünyalarını ve olası çatışmalarını anlamak için psikanalitik teori temelli hazırlanmış bir projektiftestir.
  • Beier Çocuk Ve Yetişkinler İçin Cümle Tanımlama Testi: Yansıtma tekniklerinden olan bu test geniş kullanım alanına sahiptir.
  • D10 Projektif Çizim testi: Hem zihinsel hem de duygusal yönleri içeren bir testtir.

Sizler de Projektif Testler Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Projektif Testler Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Projektif Testler Formatörlük Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.