Paylaş:

Pilates Eğitmenliği Sertifikası

Pilates Joseph Hubertus Pilates tarafından geliştirilen, yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi olan ve asıl amacı omurga-vücut düzgünlüğünü sağlayarak tüm kas gruplarını güçlendiren egzersiz sistemidir. Vücut esnekliğini artırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiştir. Pilates Eğitmenliği Sertifikası ile özel pilates salonları ya da spor salonlarında pilatesi uygulayabilecek nitelikli pilates eğitmenlerinin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Pilates egzersizlerindeki temel amaç zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. Verimli egzersizler için nefes ve hareketlerin doğru yapılmasına odaklanılır.

Pilates Eğitmeni kişilerin fiziksel yapılarına uygun olarak hazırladığı egzersiz programları ile aletli ya da aletsiz egzersizlerin nasıl uygulanacağına dair bilgilerle kontrol sağlayan eğitimli bireylerdir. Pilates eğitmeni, insan vücudu anatomisi, fizyolojisi ve vücut fonksiyonları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Eğitmen, bilimsel ölçülere göre öğrencinin amacına en uygun ve güvenli egzersiz programını hazırlamalıdır. Pilates eğitmeni olmak oldukça önem taşır. Çünkü eğitmenliğini yaptığınız bireylerin beden sağlığı tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun için eğitimler en iyi ve en güvenli şekilde alınmalıdır. Bu meslek insan sağlığı üzerine olduğu için en doğru eğitimi almalısınız. 
Yaşam Boyu Eğitim Danışmanlığı , pilatesin nefes alma, konsantrasyon, merkez, kontrol, kesinlik ve akıcı hareket ilkelerini etkin bir şekilde kullandırarak tercih edilen kursiyerler olmasını sağlar.
Pilates eğitmeni kendini sürekli geliştirmelidir. Doğru bilgiyi gerekli yerden öğrenmeli, yurtiçi ve yurtdışı gelişmeleri yakından takip etmeli, teknoloji ve sporu iyi bilmelidir.
Yaşam Boyu Eğitim Danışmanlığından aldığınız Pilates Eğitmenliği Sertifikası ile siz de tercih edilen ve fark yaratan eğitmenlik ünvanına kavuşabilirsiniz.


Pilates Eğitmeninin Çalışma Alanları
Ülkemizde giderek artan spor tesisleri, pilastes eğitmenleri için bir istihdam havuzuna sahiptir. Fark yaratan eğitmenler yeterli eğitim bilgisi ve donanıma sahip kişiler olmalıdır. Pilatese merakı olan ve alanda başarılı olmak isteyen bireyler Yaşam Boyu Eğitim sitemizden pilates eğitmenliği sertifika programına katılarak spor tesislerinde, kamu ve özel sektörde, pilates stüdyolarında çalışabilir. Eğitim sertifikası olan eğitmenler kişiye özel olarak da pilates dersi verebilir.   

Pilates Eğitmenliği Eğitimi Sertifika Programına katılan kursiyerler konuya hakimiyet, kendine güven becerileri kazanarak mesleki kariyerlerinde donanımlı bir pilates eğitmeni olabilirler.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Pilates Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 542 336 10 07 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code