Paylaş:

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Neden Önemlidir?

Koçluk, standartları Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylanmış bir meslektir. Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası meslek olarak yayınlandığı 2012 yılından beri yoğun ilgi gösterilmiştir. Bu bağlamda Koçlar, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet kuralları çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk süreçlerini yöneten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Öğrenci koçları; bireylerin başarıya ulaşmasını amaçlayarak pratik yaklaşımlar önerir. Kısa sürede beklenenden daha yüksek sonuçlar gösterir. Bireyleri, hedeflerine ulaşma yolunda gerekli kaynaklara yönlendirir. Öğrencilerin performans artırması tamamen kendiyle alakalı bir durum olmasına rağmen performansını artırmak için öğrenciye yol gösterici rolü oynar. Koç ile çalışan bireyler, daha verimli ve üst düzey çalışmayla yüksek performans gösterirler.
Öğrenci Koçu ise, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekleyen, öğrenme motivasyonunu artıran, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, hangi becerilere ihtiyaç duyuyorsa onları belirleyip geliştiren kişidir. Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanır öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini artıran çalışmalar yapar, çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, problemleriyle ilgilenir. Öğrenci Koçluğu kısaca; akademik alanda başarı ve becerilerini artırmak için öğrenci ile koç arasında yapılan işbirliğidir.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenciler,koçları sayesinde şu anki durumlarının geleceklerini nasıl etkileyeceğinin farkına varacaklardır. Bu sayede dışarıdan gelen herhangi olumsuz etkiye rağmen kendilerine güzel bir gelecek hazırlamak için performanslarını sürekli arttırma çabasında olacaklardır.
Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı ile öğrencinin kendini daha iyi tanıması ve yorumlayabilmesi, akademik ve sosyal başarılara ulaşabilmesi, organizasyon becerilerini geliştirebilmesi, sorumluluk duygusu edinmesini ve sorunlarıyla baş edebilmeyi öğrenmesi için verilecek desteği sağlayan profesyoneller yetiştirmek amaçlanmaktadır.
Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı size aynı zamanda yeni bir iş fırsatı sunar. Koçluk alanında yolunu belirleyip kariyer yapmak isteyen, iletişim becerileri yüksek bireylere bu eğitim ile hem yeni bir unvan hem de vizyon kazandırmak hedeflenir. Koç, öğrencinin kendini daha iyi tanımasına kendine uygun, ulaşabilir hedefler koymasına, harekete geçmesi için gerekli motivasyonu kendine tanımasına destek olması amaçlanır.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara +90 542 336 10 07  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code