Objektif Testler Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Çocuklarımız geleceğimizin en önemli parçalarından biridir. Her aile çocuklarının iyi bir eğitim almasını ve iyi birer meslek sahibi olmasını isterler. Ve çocuklarını bu doğrultuda yönlendirmeye çalışırlar. Ama en önemlisi ve etkilisi çocuklarını kendi istedikleri doğrultuda değil onların yetenekleri doğrultusunda ilerletmeleri daha sağlıklı olmaktadır. Her ebeveyn çocuklarını üstün zekalı görür ya da üstün zekalı olmaları için artı bir çaba sarf ederler. Ama üstün zekalı olmak bir farklılıktır sonradan kazanılan ya da kazanılacak olan bir şey değildir. Objektif testler Eğitimi bu yönde aileleri en iyi yönlendiren ve net bilgi alınmasını sağlayan testlerin başında gelmektedir. Objektif test ile çocukların fark edilmeyen yeteneklerini ya da farklılıklarını ortaya çıkaran testlerden bir tanesidir. Aynı zaman da objektif testler çocukların görsel zekalarını, ince motorlarını ve dikkatlerini geliştirmekte de etkili testlerden biridir.

Objektif Testler Eğitimine dahil olan kursiyerlerimiz çocuklara yönelik uygulanacak olan bu testin kullanım amaçlarını, faydalarını ve etkilerini kavrayacak ve eğitimin sonunda testi uygulayabilecek yetkinliğe erişeceklerdir. Objektif testler standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir. Objektif testler eğitiminde kursiyerlere teorik bilgi ile birlikte uygulama örnekleri de sunulacaktır. Objektif Testler Eğitimine katılan kursiyerler almış oldukları eğitimin sonunda eğitimi başarı ile bitirdiklerine dair sertifika sahibi olurlar. Objektif testler uygulanan çocukların potansiyelini neye karşı becerilerinin olduğunu ve zeka seviyelerinin ölçümünde kullanılmaktadır.

Objektif Testler Sertifika Programı İçeriği

  • Catell 2-A: İlkokul ve lise dönemi çocuklarına uygulanılan zeka testidir.
  • Catell 3-A: Üniversite eğitimini almış bireylere uygulanan zeka testidir.
  • Objektif testler sertifika programı Gessel Testi: 2-6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişimi değerlendirilen bir gelişim testidir.
  • Goodenough: Çocuğun çizdiği insan resmi zeka tespiti yapılan, özel zeka testifir.
  • Peabody resim kelime eşleştirme testi: 2-11 yaş arası çocukların dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan testidir.
  • Metropolitan okul olgunluğu testi: Çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen okul olgunluk testidir.
  • Online objektif testler FrostigGelişimsel  Görsel Algı Testi: Çocukların görsel algı değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir.
  • Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzerine uygulanabilen kişinin dikkat, algı, ve bellek durumu hakkında bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği görsel bellek testidir.
  • Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, yaşıtlarına göre gelişiminin normal mi geri mi olduğuna tespit edebilen bir gelişim testidir.
  • Porteus Labirent Testi: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekanın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zeka testidir.

Sizler de Objektif Testler Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Objektif Testler Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X