Nefes Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Nefes almak insanların her saniye yaptığı bir eylemdir. Nefes koçları ise almış olduğumuz nefesin daha sağlıklı bir şekilde almamızı ve bunu kontrollü yapmamızı amaçlamaktadır. Nefes sadece insanların yaşam fonksiyonlarını yerine getirmez aynı zamanda insanların bedensel ve ruhsal sıkıntılarını da çözümlemiş olmaktadır. Doğru nefes almak bireyleri hayatlarında daha mutlu ve enerjik bir hale getirmektedir. Nefes koçları ise doğru nefes almanın önemini ve insan vücuduna olan faydalarını danışanlarına anlatmak ve onlara bu konuda yardımcı olmak için eğitim alırlar. Nefes Koçluğu Eğitimi ile doğru nefes tekniklerini insan vücuduna faydalarını öğrenerek danışanlarına doğru bilgi aktarımı yapmaları için verilmektedir. Doğru nefes almak insandaki stresi, öfkeyi ve öz güvensizliği azaltmakta ve daha iyi yaşam sürmelerini sağlamaktadır.

Nefes Koçluğu Eğitimi ile duygu ve zihin ile bağlantı kurarak ruh ve beden yönetiminin kontrol altına alınmasını sağlar. Bireyler nefes koçluğu ile hayatta neler yapabileceğini tam anlamıyla kavrayabilir ve o doğrultuda ilerlemeye çalışmaktadırlar. Daha dinamik ve güçlü bir bedene sahip olmak için nefes koçluğu eğitiminden faydalanabilir ve meslek haline getirerek nefes koçu olarak hayatını sürdürebilir. Nefes koçları danışmanlık yaptığı bireylere doğru nefes alışverişin yanında danışanlarını yönlendirebilir ve yaşam tarzlarında öneriler de bulunabilirler. Nefes Koçluğu Eğitimi sertifikasına sahip bireyler koçluk unvanına sahip olarak MYK da meslek haline dönüşen koçluğu rahatlıkla uygulayabilir. Nefes koçları danışanlarını yönlendirir, doğru nefes alma teknikleri ile stresli geçen zamanları azaltarak danışanını rahatlatır ve yaşamını daha anlamlı kılmasını sağlar. Online olarak katılacağınız nefes koçluğu eğitim sonunda alacağınız devlet üniversitesi onaylı sertifikanızı bireylere koçluk alanında yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Nefes Koçluğu Sertifika Programına Kimler Katılabilir

  • Nefes koçluğu sertifika programına psikologlar katılabilir
  • Psikolojik danışmalar katılabilir
  • Aile danışmanları
  • Nefes koçluğu sertifikasına sosyologlar katılabilir
  • Özel eğitimciler
  • Çocuk gelişimciler
  • Okul öncesi öğretmenleri
  • Sınıf öğretmenleri
  • Nefes koçluğu sertifikasına tüm branş öğretmenleri
  • Alana ilgi duyan herkes en iyi nefes koçluğu sertifika programına dahil olarak nefes koçu olarak görev yapabilir.

Sizler de Nefes Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Nefes Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Nefes Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X