Paylaş:

Montessori Eğitmenlik Eğitimi

Montessori, İtalyan doktor Maria Montessori tarafından geliştirilen bir yöntemdir. Yaklaşık 100 yılı aşkın zamandır uygulama gösteren ve çocuğun özgüvenini, kişilik tamamlama bütünlüğünü, yaratıcılığını, akademik becerilerini desteklemektedir. Montessori, her çocuğun öğrenme sürecinin farklı olduğunu öngören bir sistemdir.

Montessori eğitimi, her çocuğun faydalanması gereken ve öğrendikçe öğrenme isteği uyandıran bir eğitim yöntemidir. Bu sebepten dolayı, Montessori okulları hızla yaygınlaşmıştır.
Montessori eğitiminin ilk amacı, çocuğun kendine yetebilmesinin ve içinde bulunduğu karakterinin oluşmasını sağlamaktadır. Çocuklara sorgulamayı ve sorulara cevap arayan bireyler olarak yetişmesini amaçlar. Sadece akademik alanda değil, her yönüyle duyusal ve sosyal alanda gelişimini büyük oranda desteklemektedir.

Montessori eğitimi sertifikası, her aşamada sizlere kolay uygulanabilir bilgiler kazanmanızı sağlanırken, aynı zamanda sizleri düşünmeye ve yaratıcılığınızı teşvik etmeye yönelik çalışmalar içermektedir. Yaşam Boyu Eğitim sizlere kendinize has ve özgün tarzı olan bir Montessori Uygulayıcısı olma imkanı sunmaktadır.
Yaşam Boyu Eğitim Montessori Eğitmenlik Eğitimi uyumlu eğitmenler ve grup liderleri yetiştirmek üzere hazırlanmış bir eğitim programı sunar. Eğitim, teorik bilgi ve araç çalışma uygulamalarına ek olarak güncel bir yaklaşım ile sınıf yönetimi planları ve pratik eğitim stratejileri içerecek şekilde tasarlanmıştır. Montessori Eğitimini a sekron şeklinde almaktasınız, a sekron şeklinde almanız kursiyerlemizin 7/24 eğitim programına erişimini sağlamaktadır. Eğitim süreciniz aynı zamanda canlı eğitimlerle desteklenerek eğitim sürecini daha verimli hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Yurt dışında yaygın olarak kullanılan bir metot olan Montessori Eğitimi ülkemizde de hızla yayılmaya başlanmış ve okul öncesi çocuklara yönelik eğitim veren her kurumun içeriğinde mutlaka montessoriye rastlayabilirsiniz. Bu kadar ilgi gören bir eğitim metodu bu alan da eğitmen eksikliğini Yaşam Boyu Eğitimden eğitim süreçlerini tamamlayarak hızla giderebilmektedir. Almış olduğunu eğitimin sonunda sizlere takdim edilen devlet üniversitesi onaylı sertifikanız sizlere bu alanda kariyer yapmanızdan çok uygulayıcı olmanızı sağlamaktadır.

Montessori Eğitmenlik Eğitimini Kimler Alır?
Psikologlar, Sosyal hizmet uzmanları, Çocuk gelişimciler, PDR mezunları, Doktorlar, Hemşireler, Sosyologlar, Aile danışmanları, Öğretmenler Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına katılabilirler. Ayrıca iyi bir çocuk yetiştirmek için aile fertleri de montessori eğitmen eğitimine katılabilir.

Montessori eğitim metoduna ilgi duyan kişiler erken çocuklukta Montessori Eğitmen Eğitim sertifika programına katılabilirler.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Montessori Eğitimi  Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 542 336 10 07 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Montessori Eğitmeni Eğitimi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code