Paylaş:
Mersin Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi

Mersin Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi; Çocukların resimleri, çocukların davranışsal, psikolojik ve fizyolojik gelişmelerini izlemek açısından önemli bir veri olarak değerlendirilmektedir.

Mersin Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi Sertifika Programı sayesinde;

çocukların çizmiş oldukları resimlerin, kağıda yerleştirme şekline göre, sayfayı kullanış biçimine göre, yer yön şekline, mekan perspektif, orantı, renkler, realizm açısından, resmin içeriğine göre ve birçok resim özellikleri sayesinde bir resmi analiz ediyor olacaksınız.

Resim çocuğu tanımamızı, neler hissettiğini, neler yaşadığını, duygularını düşüncelerini, aileye ve sosyal çevreye bakış açısı hakkında bize önemli ipuçları verir.

Resim bilinç düzeyi ile bilinç altı düzeyinin ortak ürünüdür. İnsanlar her yaşta özellikle çocuklukta duygularını, kaygılarını resimlere yansıtırlar. Bundan dolayıdır ki resim içten gelen hikayedir. Resimler samimi bir şekilde kağıda çizgi olarak aktarılan duygu ve düşüncelerdir.

Mersin Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi Sertifika Programının Amacı

Çocukların serbest çizmiş oldukları resimler, iç dünyalarını yansıtması sebebiyle iyi analiz edildiklerinde çocukların gelişimleri hakkında önemli bilgileri sahip olunur.

Mersin Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Sertifika Programı ile çocuğun çizmiş olduğu resim aracılığıyla; çocuğu tanımak, anlamak ve duygu ve düşünceleri hakkında bilgi sahibi olma, çocuğun çizmiş olduğu resimleri, projektif testler aracılıyla değerlendirme ve analiz edebilme beceriniz gelişecektir.
Mersin Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi Sertifika Programı ile resimlerin, kağıda yerleştirme şekline, sayfayı kullanış biçimine, yer yön şekline, mekan perspektif, orantı, renkler, realizm açısından, resmin içeriğine göre ve birçok resim özellikleri sayesinde bir resmi analiz edebilecek profesyoneller yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Aynı zamanda bu eğitimi alan kişiler çocuklarla daha kolay bir şekilde iletişim kurarak onların duygu ve düşüncelerini daha kolay bir şekilde anlamaları sağlanmaktadır.

Mersin Psikopedagoji AçıdanÇocuk Resimleri Analizi Eğitimi Sertifikası programına katılarak programını başarıyla bitiren kursiyerler Çocuğun resimlerindeki boyama işlemleri sonucu oluşan leke, çizgi ve şekillerin iletişimin belirtileri olduğunu yorumlayabilirler.

Mersin Psikopedagoji Açıdan Çocuk Resimleri Analizi İstihdam Alanları 

  • Mersin Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası ile Ana okulları ve kreşlerde,
  • Mersin Adana Psikopedagojik Resim Analizi Sertifikası ile Psikolojik danışmanlık merkezlerinde,
  • Mersin Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası ile Aile danışma merkezlerinde,
  • Mersin Psikopedagojik Resim Analizi Sertifikası ile Özel eğitim merkezlerinde,
  • Mersin Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası ile Hastane

gibi kurumlarda bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılıyla çocuğu tanıma, anlama, yorumlama bilgi ve becerisine sahip olur.

Mersin Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitim Sertifikası programı ile çocukların resimlerinden yola çıkarak çocuk hakkında bilgi sahibi olmak, onun sadece duyguları hakkında değil aynı zamanda zihinsel gelişimi hakkında da yorumlarda bulunmak konusunda yorumlama gücüne sahip olursunuz.

Çocuk Resimlerinin Psikoloji Analizi Eğitimi

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.