Kum Terapisi Eğitimi Ve Sertifikası Veren Üniversiteler

Kum Terapisi Eğitimi Ve Sertifikası Veren Üniversiteler

Koç Eğitim Sertifika, 12 yıllık sektör deneyimi ile; A sekron, canlı ve örgün eğitim sistemini baz alarak binlerce kursiyere donanımlı bir eğitim vermiştir. Eğitiminin sonunda ise Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifika ile mezun ederek hayallerindeki mesleği yapma yolunda ilk kapıları aralamalarına yardımcı olmuştur.

Kum Terapisi Eğitimlerimiz ve sertifikalarımız müfredata uygun saat diliminde yer almaktadır. Bu sebeple eğitiminizin sonunda almış olduğunuz Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifikayı kullanım alanında herhangi bir problem yaşamamaktasınız. Aynı zamanda sertifikalarınızı e devlet üzerinden sorgulayabilir, bu sertifikaları tüm kamu ve özel kurumlar da kullanabilirsiniz.

Kum Terapisi, bir kişinin minyatür oyuncaklar ve renkli kum kullanarak kendi mikro evrenini oluşturmasına izin verir. Yaratılan sahne, kişinin kendi yaşamının bir yansıması olarak hareket eder ve onlara çatışmaları çözme, engelleri kaldırma ve kendini kabul etme fırsatı verir.

Tedavi gören bireylerin duygusal olarak açılmaları – en derin düşüncelerini ve hislerini olurken paylaşmaları gerektiği için – terapötik ilişki Kum terapisinde tedavinin etkili olabilmesi için güçlü olması gerekir. Buna karşılık, kum oyunu terapistleri bilinçdışına odaklanır ve terapi gören kişilere ücretsiz, korunan bir alan ve sözsüz iletişim . Bu nedenle, kum oyunu terapistleri terapideki kişiyi hiçbir şekilde yorumlamaz, müdahale etmez veya yönlendirmez ve terapi seansından sonra analiz yapılır.

Terapi gören kişi kuma su ekleyebilir ve minyatürleri istediği sırayla kum tepsisine yerleştirebilir. Kum tepsisinin tasarımı, hayal gücü ve bilinçaltı. Sonuç, iç dünyalarının bir küçük evrenidir. Kum tepsisinin içindeki dünya sembolizm ve metaforla ifade edilir ve hatta onu yaratan kişiye hemen bir anlam ifade etmeyebilir. Ancak terapistin yardımıyla, terapideki bir kişi – hatta bir çocuk – kumdaki yaratılış ile kendi iç dünyası arasındaki ilişkiyi fark etmeye başlayabilir. Genellikle çocuklar üzerine uygulanan kum terapisi yetişkinler üzerinde de uygulanabilmektedir.

Kum Terapisi Eğitimi Hangi Durumlarda İhtiyaç Haline Gelir?

  • Söze dökülemeyen duyusal sorunların ifade edilememesi.
  • Fiziksel ve duygusal şiddet.
  • Dikkat dağınıklığı ve davranış bozukluğu.
  • Ebeveynlerin boşanma durumu sonrası adaptasyon süreci.
  • Konuşma ve dil bozukluğu.
  • Tırnak yeme, parmak emme.
  • Gelişmemiş motor becerilerinde fayda sağlayan bir terapi türüdür. Aynı zamanda Travma tedavisinde de kullanılır.

Kum Terapisi Sertifikası programı lisans eğitimi içerisinde verilmez sonradan sertifikasyon işlemi ile elde edilir ve uygulayıcı olmaya hak kazanılır. Psikolog, psikolojik danışman, sosyolog, çocuk gelişimi mezunları bu eğitimi alıp uygulayıcı olmaya hak kazanırlar...

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Kum Terapisi Eğitimi Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

https://kocegitimsertifika.com/egitim/kum-terapisi-egitimi-sertifikasi/ 

Leave a Comment

Your email address will not be published.