Paylaş:
Konya Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimi Sertifikası

Konya Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimi Sertifikası Dünya çapında oldukça büyük gelişmeler kat etmesine ragmen ükemizde yeni yeni tanınmaya başlayan mesleki bir alandır. 

Spor Psikolojisi; Sporcuların yaptıkları spor dalları ile yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkan davranışların ve düşüncelerin nedenlerini ve sonuçlarını inceleyen bilim dalıdır. Spor psikolojisi, bir çok zihinsel tekniklerin sporcu ve antrenörlerde performans arttırması için yapılan çalışmaların tümü olarak da tarif edilebilir. Egzersiz ve spor arasındaki ilişkinin sporcuların psikolojik gelişimine ve sağlığına olan etkilerini bilimsel verilere dayanarak araştırır.

Konya Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimi Sertifikası  programı ile bireylere alanı tanıtmak ve alandaki fiziksel ve zihinsel etkinlik uygulamaları hakkında beceri kazandırarak sporculara yüksek seviyede performans sergilemeleri için psikolojik becerilerini nasıl geliştirebileceklerine dair çeşitli yöntem ve metotların öğretilmesi amaçlanır.

Spor Psikolojisi alanındaki eğitim açığını gidermek, spor psikolojisi uygulamaları ile ilgili beceriler kazandırmak, güncel bilimsel araştırmalar ışığında zihinsel antrenman uygulamaları ve spor psikolojisinin genel ilkeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Uygulamalı Spor Psikolojisi Sertifika Programı düzenlenmiştir. 

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Sözleşmeli Antrenör Alımı İçin Tıklayınız..

Konya Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimi Sertifika Programının Kazanımları

 • Dünyada ve Ülkemizde uygulanan Spor ve Egzersiz Psikolojisinin teorik ve uygulamalı yöntemlerini öğrenecekler.
 • Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bir çok davranışsal ve bilişsel teknik ve donanımlar öğrenecekler.
 • Spor psikolojisi biliminin ne olduğunu, faydalarını ve çalışma koşullarını öğrenecekler.
 • Daha başarılı, öz güvenli, duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen, kendileriyle barışık olmak için gerekli teknik ve stratejileri öğrenecekler.
 • Bu eğitimle öğrendikleri teknikleri hem günlük hayatlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenecekler hemde spor psikoloğu olmak için deneyim kazanıp yeni bir meslek dalı hakkında gerekli donanımları öğrenecekler.
 • Eğitimin sonunda sahip olacağınız sertifika ile hem cv’ niz güçlenecek hem de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün spor müdürlüklüklerinde çalıştırmak için alacağı psikologlara zorunlu kıldığı eğitimi tamamlamış olacaklar.

Konya Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Psikoloji mezunları ve öğrencileri,
 • Tıp Fakültesi mezunları ve öğrencileri,
 • Spor bilimleri fakülteleri mezunları ve öğrencileri,
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları ve öğrencileri,
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları mezunları ve öğrencileri
 • Aktif Profesyonel Sporcular veya en az 5 Yıl Profesyonel spor geçmişi olanlar
 • Profesyonel Spor Kulüplerin Sağlık Çalışanları (Doktor, Fizyoterapist, Diyetisyen ve Psikolojik Performans Danışmanları) Konya Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası programına katılabilir. Ayrıca Psikoloji alanında yükseköğrenim görmüş olanlar Egzersiz ve Spor Psikoloğu olabilirler.

Yaşam Boyu Eğitim sitemiz üzerinden Konya Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimi Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 542 336 10 07  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Spor Psikolojisi Eğitimi Sertifikası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

code