En Uygun Robotik Kodlama Eğitimi Sertifika Programı

Robotik Kodlama Eğitimi ülkemizde hızla yayılmaya başlayan ve okulların müfredatına aldığı başta çocuklar olmak üzere ailelerin dahi ilgi ile takip ettiği bir eğitim programıdır. Hayatımızın her alanında kodlamanın olduğunu görebiliriz. Alışveriş merkezlerinin otomatik kapılarında, yürüyen merdivenlerde ve sensörlü musluklarda rahatlıkla kodlamanın varlığını görebiliriz. Teknolojinin sürekli gelişmesi ile yenilikçi ve üretim odaklı teknolojilere de aynı oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Teknoloji çağına ayak uydurmak isteyen ülkeler erken yaşta çocuklara yönelik robotik ve kodlama eğitimlerine önem vermektedir. Robotik Kodlama Eğitimi çocukların analitik düşünme becerilerini, eleştirel düşünme gibi beceriler kazandırmayı sağlamaktadır. En uygun robotik kodlama eğitim ile bireyler gelişen teknolojiye kodlama mantığına ve bir robotun düzenine hakim olmaktadırlar. Almış oldukları eğitim ile kodlamanın çocuğa aktarımının sağlanmasını almış oldukları eğitimde öğreneceklerdir.

Robotik robotların belli bir amaç için kullanılmasını sağlamak amacıyla üretilmesini sağlayan bilim dalı olarak tanımlanabilmektedir.  Kodlama mantığı ile robotun hareketlerini sağlayabilir ve kendi düzeneğinizi kurabilirsiniz. Çocuklara robotik kodlama mantığını kavratabilmek için onların en çok ilgi duyduğu oyuncaklardan başlanılabilmektedir. Robotik ve kodlama için özel olarak tasarlanan setler sayesinde çocukların bu alanda gelişmeler elde etmesi sağlanmaktadır.

En uygun robotik kodlama eğitimi ile daha geniş ve ayrıntılı bir şekilde öğrencilere aktarımını sağlayabilirsiniz. Çocukların hayal gücünün gelişmesini ve özgüvenlerinin artmasını sağlayan bir eğitim programıdır. Robotik kodlama çocuklarımıza olabildiğince erken yaşta göstermeye ilgilerini bu alana çekmelerini sağlamalıyız. Robotik Kodlama Eğitimnin zihinsel olarak sağladığı gelişim sayesinde sadece bu alanda değil, çocukların eğitim hayatlarındaki diğer dersleri de anlamaları kolaylaşır. Bu da okuldaki başarısını etkileyerek daha başarılı bireyler olmalarını sağlamaktadır. Grup olarak çalışma sayesinde sorumluluk bilinci kazanır ve aldığı sorumlulukları da yerine getirme konusunda ilerleme kaydeder.

Robotik Kodlama Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

  • Tüm branş öğretmenleri eğitime katılabilir
  • Okul öncesi öğretmenleri
  • Yeni mezun öğretmenler ve öğrenciler
  • Robotik kodlama eğitmenliği yapmak isteyenler
  • Çocukları için kaliteli zaman geçirmek isteyen ebeveynler
  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel okul ve resmi okullarda öğretmenlik yapan bireyler eğitime dahil olabilir.
  • Bu alanda ilgi duyan üniversite öğrencileri eğitime dahil olarak robotik kodlama eğitimi sertifikasına sahip olabilirler.

Robotik Kodlama Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X