Paylaş:
duygu odaklı terapi sertifikası

Duygu Odaklı Terapi Eğitimi ile danışanın duygularını fark etmesi, duruma ve bağlama uygun duygu deneyimine ulaşmalarını amaçlamaktadır. Aynı zamanda duyguların nasıl verimli bir şekilde sağlanacağı öğrenilebilmektedir. Bazı psikolog yada düşünürlere göre duygular nasıl davranacağımızı belirlemektedir. Korku hissettiğimiz anda bir tehlikenin varlığı söz konusu oluyor, bu sebeple korktuğumuzda kaçmak ve kendimizi korumak için bir eylemde bulunuyoruz. Öfkelendiğimizde ise sınırlarımızı korumak ve tehditleri uzaklaştırmak için harekete geçiyoruz. Eğer en uygun duygu odaklı terapi eğitimine katılmış olursak duygularımızı daha iyi tanımlar, bu durumu deneyimler, olanı kabul ederek anlamlandırır, esnek bir biçimde yönetebilmekteyiz.

Duygu Odaklı Terapi Eğitimi ile kişiler kendileri ve çevreleriyle etkileşimlerinde duygu ve düşüncelerine erişmede daha becerikli olabilmektedirler. Bu kazanımlar onların çevreleriyle daha uyumlu yaşayabilmelerine katkı sunmaktadır. Terapide duygularla çalışmak demek en sıcak duygularımıza erişip onlarla yüzleşmek demektir. Korkumuzun ve öfkemizin işlenmesi ve dönüştürülebilmesi için seans anında hissedilmesi amaçlanmaktadır. Duygu odaklı terapiye göre kalıcı biçimde düşünce ve davranışlarımızın değişebilmesinin anahtarı duygusal değişimdedir.

Online Duygu Odaklı Terapi Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz Duygu Odaklı Terapi Eğitimimize dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde ilgilendiğiniz eğitim ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. En uygun duygu odaklı terapi eğitimimizin bulunduğu panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. En uygun duygu odaklı terapi eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Adnan Menderes Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

Duygu Odaklı Terapi Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Duygu Odaklı Terapi Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.