Paylaş:
çocuk terapistliği eğitimi sertifikası

Çocukların sağlıklı gelişimini sağlamak için ve devam ettirmek için Çocuk terapistlerinin kullandığı yöntem ve teknikler Çocuk Terapistliği Eğitimi altında yer alır. Çocuklar yaşadıkları psikolojik güçlüklerle ilgili terapi desteği alabileceği gibi, herhangi bir problem yaşamadıkları noktada gelişimlerini desteklemek amaçlı da terapiye devam edebilirler. En uygun çocuk terapistliği eğitiminde ilk amaç çocuğun bir sorunu olup olmadığını veya çocuğun bunun farkında olup olmadığını ve olası sebeplerin neler olduğunu kavramlaştırmaktır.   Genellikle 4-10 yaş grubundaki çocuklar çocuk terapisi alanında değerlendirilir.

Çocuk Terapistliği Sertifika Programının Amaçları

  • Çocuk Terapistliği Eğitimi ile psikolojik rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak / ortadan kaldırmak
  • Çocuklara ve ailelere stresle, duygusal ve davranışsal problemlerle başa çıkma konusunda yardımcı olmak
  • Bireysel gelişimlerini sağlayarak problem çözme ve başkalarından yardım alabilme yeteneklerini geliştirmek
  • Öz güven kazandırmak
  • Çocukların diğer insanlarla olan çatışmalarını sonlandırmak, aile veya arkadaşlık ilişkilerini geliştirmek
  • En uygun çocuk terapistliği eğitimi ile bireyleri travmaya sürükleyen olayların durdurulması ve travmaların neden olduğu bulguların yetişkinliğe taşınmamasını sağlamak.
  • Güncel problemlerini anlayıp, eski problemlerine yeni çözümler üretebilme duygusal gelişimini destekleme
  • Eğitimine dahil olmuş ve eğitimini tamamlamış bireyler çocuk gelişimi konularına (büyüme, öğrenme, değişme, ilişki kurma, etkileşim ve patoloji gelişimi gibi alanlara vakıf olmaları amaçlanır
  • Çocuklara tanı konulması, tedavileri, davranış ve oyun yoluyla anlattıklarının gözlemlenmesi konusunda uzmanlaşması hedeflenir.

Çocuğun hangi yaş döneminde dünyayı nasıl görüp nasıl algıladığı, yetişkinlerden neler beklediği, nasıl bir düşünme sistemine sahip oldukları bilmek çocukla ilgilenen herkesin görevidir. Çocuk Terapistliği Eğitimi hem bilimsel verilerle hem de pratikteki zevkli uygulamalarla çocuk konusuna ilgi duyan herkesi çocuğun dünyasına yolculuğa çağırmaktadır. Bu eğitimle çocuğu daha yakıdan tanımış olacak, onun hangi gelişim dönemlerinde neye ihtiyacı olduğunu bileceksiniz. 

Çocuklar, içinde bulundukları toplum ve ailelerin yetiştirme metotlarına bağlı olarak birbirlerinden farklıdır. Kimi zamanlar çocuğun neden davranış ve tutum değişikliklerine gittiğini anlamak güçtür. Aileler çocuklarına çok yakın oldukları için onların davranışlarındaki farklılıkları her zaman fark edemezler. Bu çocuklar ve aileleri arasında stres yaratabilmekte çocukla ebeveyn iletişimini olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek adına ebeveynler çocuk terapistine ihtiyaç duyarlar.

Çocuk Terapistliği Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifikası 1180 Saat

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.